راهبند

امروزه راهبند یکی از پرکاربردترین وسایلی است که در راهبند پارکینگ خانه ها، ادارات، سازمان ها، انبارها و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد این وسیله از مدل ها و برندهای متنوعی در بازار موجود می باشد و شرکت های زیادی در دنیا این محصول پر فروش و کاربردی را تولید می کنند راهبند اتوماتیک انواع مختلفی دارد که بر اساس شرایط و محیط در اندازه های مختلف و نوع کارکرد در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ با بهترین خدمات پس از فروش در سراسر ایران می باشد محصولات راهبند اتوماتیک پارکینگی ما با بهترین کیفیت می باشد به کارگیری از سیستمهای در اتوماتیک پارکینگ دیگر یک تجمل گران قیمت و کالای لوکس نیست، بلکه ضرورتی انکار ناپذیر و برای جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی می باشد، با بکار گیری از سیستمهای راهبند برقی از مزایای بسیارآن بهره مند شویم که شامل رفاه و آسایش و امنیت در حدی مطلوب می باشد. با پیوستن به گروه مصرف کنندگان محصولات شرکت راهبند دستی ما از ضمانت محصولات و همچنین خدمات barrier و پشتیبانی متعهدانه بهره مند شوید و آسایش و امنیت را در خانه و محل کار خود تجربه نمایید.

 

انواع راهبند پارکینگ

جدیدترین و بی نظیرترین نوع بولارد راهبند ستونی طراحی و ساخته شده متناسب با نیاز به کارکردن مداوم و امنیت همزمان، جایی که محافظت از هر ورودی یا خروجی مسکونی، تجاری و یا معابر عمومی مدنظر است و با TALOS M50 دفاع ضدخرابکاری و ضدتروریستی را ضمانت می نماید. راه حل فنی جدید و نوع آورانه که راهبند TALOS را در نوع خود بی نظیر ساخته است، بسیار سریع در کارکرد تقریبا با زمان بسیار کوتاه و قیمت مناسب، نصب سریع و راحت راهبند بدون نیاز به نگهداری می باشد. بولارد امنیتی TALOS، برای کاربری مداوم طراحی گردیده و به مکان هایی که به محافظت های خاص دارند مانند مراکز نظامی بانک ها و فرودگاه ها، سفارت ها، زندانها پیشنهاد می گردد. بولارد مجهز به ۲ میکروسوئیچ مگنتی می باشد که یکی برای پست در حالت بالا رفتن و دیگری در حالت پایین آمدن استفاده می گردد. راهبند بولارد مجهز به چراغ های LED و برچسبهای رفلکتوری می باشد.

مدل HRC (سیلندر بسیار محکم) بدنه راهبند ستونی در زمان بالا بودن ۴۰ سانتی متر داخل پایه قرار دارد که با این ویژگی خاص تحمل و توان دستگاه در هنگام تصادف و برخورد بالاتر میرود طراحی ضدخش بولارد حتی در بدنه و سیلندرهایی با سایز مختلف به کار گرفته شده است. جابجایی پست دستگاه، در هنگام تصادف با باز کردن فقط ۵ پیچ انجام می شود و زمان لازم برای تعویض پست فقط ۳ دقیقه است. پست داخل زمین از ورق ضخیم گالوانیزه بوده و لوله های داخلی دستگاه فلزی می باشد.

شرکت راهبند اتوماتیک فادینی در سال ۱۹۶۰ میلادی در شهر ورونا ایتالیا تاسیس یافت و به عنوان یکی از اولین متخصصین در زمینه دربهای اتوماتیک شروع به کار و تولید نمود. فادینی تمام سعی و تلاش خود را بر روی سیستمهای الکتروهیدرولیک سرمایه گذاری کرد و پس از گذشت ۴ دهه دست رنج خود را با برنده شدن راه بند بزرگترین جوایز علمی – صنعتی در زمینه سیستمهای هیدرولیک دریافت کرد.کیفیت محصولات فادینی به قدری بالا بود که حتی راهبند ایتالیا گارانتی مادام العمر برای آن در نظر گرفته شده وکسب عنوان برترین سیستم درب بازکن اتوماتیک در ۶۰ کشور دنیا ، حاکی از این برتریست .

استقبال از محصولات راهبند فادینی در دنیا همیشه به این علت می باشد که محصولات ، بعلت کنترل دقیق بر کلیه مراحل ساخت بالاترین کیفیت را دارا می باشند وبرای دستیابی بر این منظور کلیه قطعات الکترونیکی ، مکانیکی ، هیدرولیکی همگی در کارخانه منسجم فادینی ساخته وتحت بالاترین استاندارد تست می گردند.

میله راهبند آلومینیم آنودایز می باشد و برای جلوگیری از برخورد لبه های آن مدور می باشد که امنیت بیشتر را برای کاربر به ارمغان می آورد، طراحی میله به شکلی است که امکان نصب LED و یا فنس زیر میله نیز وجود دارد میله راهبند به طول (۴، ۶، ۹ متر) قابل عرضه می باشد. برای اتصال میله از یک مفصل داخل میله استفاده می گردد، راهبند قابل عرضه با بازوی شکننده نیز می باشد که مناسب راهبند پارکینگ ها یا مجتمع ها با سقف کوتاه است و این امکان را به کاربر می دهد تا ورودی با هر عرض را کنترل کند.

شرکت سیماران پس از تولیدات موفق درب اتوماتیک و آیفون تصویری در قسمت راهبند نیز با تولید دو مدل راهبند با نام های فراز سیماران و فراز فلاش دار سیماران سعی بر رقابت بر کسب بازار راهبند کرد. برای مکان های که می خواهیم به راهبند تجهیز نماییم باید تعداد وروری و خروجی ها و همچنین عرض گیت پوشش دهی را بدانیم، درهر دو مدل راه بند سیماران سیستم حرکتی از نوع الکترومکانیکی بوده و محدودیت تردد در آن وجود دارد و نمی توان آن ها را برای تردد های بالا به کار برد. این راهبند ها در دو مدل ۵ متری و ۶ متری تولد میشوند. به دلیل داشتن قیمت مناسب و گارانتی ۳۰ماه شرکت سیماران راه بند این شرکت را می توان یکی از گزینه های انتخابی جهت استفاده در اماکن عمومی و اختصاصی مدنظر قرار داد.

 

راهبند

راهبند

 

 

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ

 

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک

 

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ

 

 

راهبند ستونی

راهبند ستونی

 

 

 

راهبند میله ای

راهبند میله ای

 

 

راهبند برقی

راهبند برقی

 

 

 

 

راهبند هیدرولیکی

راهبند هیدرولیکی

 

 

 

راهبند خودرو

راهبند خودرو

راه‌بندها موانعی هستند که در خیابان‌ها به منظور کنترل ترافیک، کنترل اعتراضات خیابانی، سرقت و امور عمرانی شهری به کار گرفته می‌شوند. از راهبند اتوماتیک برای بلند کردن بومی که بر دستگاه سوار است استفاده می‌شود . راهبندهای خودرویی غالبا برای کنترل ورودی‌های شهرها، شهرکها، مراکز نظامی، تجاری و مسکونی استفاده می‌شود. این نوع راهبند را می‌توان عموماً به سه دسته راهبندهای بوم دار، راهبند ستونی و راهبند زنجیری تقسیم بندی کرد. راه بند‌ها از نظر نوع سیستم محرکه به دو نوع راه بند الکترومکانیک و راه بند الکتروهیدرولیک تقسیم می‌شوند که الکترومکانیک میزان تردد در ساعت کمتری نسبت به نوع الکتروهیدرولیک دارد. راهبندهای الکتروهیدرولیک هم بر دو نوع تردد متوسط و تردد نامحدود با استفاده از فناوری‌های خاص هستند که می توانند تردد مداوم و بی‌وقفه ایجاد کنند.

 

راهبند اهرمی Automatic Barrier راهبند بوم دارپر مصرفترین راهبندی که می‌توان از آن نام برد، راهبند بوم دار یا تیرک دار است که در اکثر ورودی‌های پر تردد استفاده می گردد. استفاده از این نوع راهبند برای جلوگیری از ورود و خروج وسایل نقلیه غیر مجاز از معبر است و امنیت مکان در اولویتهای بعدی قرار میگیرد. از این رو با برخورد خودرو با بوم این نوع راهبندها، عمدتا بوم شکسته و خودرو می‌تواند عبور کند، هر چند که به خودرو نیز خسارت وارد می‌شود.

 

این نوع راهبندها را می‌توان به دستگاه‌های کنترل تردد، تگ خوان و کارتخوان نیز وصل کرد تا عبور مرور ساده‌تر گردد. راهبند ستونی این نوع راهبند به گونه‌ای است که دستگاه راهبند زیر زمین کار شده و با فعال کردن و بستن مسیر شفتی با قطر ۳۰ سانتیمتر به بالا مسیر عبور و مرور را بسته و خودرو قادر نیست از آنجا گذر کند. راهبند ستونی برای مراکز نظامی و امنیتی کاربرد بالایی دارد. چرا که با برخورد با سرعت خودرو به راهبند، خودرو آسیب شدیدی می بیند و قادر به حرکت نمی باشد. قیمت این نوع راهبندها به نسبت سایر راهبندهای معمولی بسیار بالا است و سیستم بسیاری از آن‌ها هیدرولیکی می‌باشد.

 

راهبند اتوماتیک زنجیری: کارایی و استفاده از این راهبند هم امنیت را نسبت به راهبند دارای بوم بیشتر می نماید و یک زنجیر به طول تا ۶ متر از سمت راست و چپ کشیده شده و تا ارتفاع ۶۰ سانتی‌متر محکم ، مانع از عبور می‌شود . به هر حال راهبند اتوماتیک یک نقش کلیدی در نظارت بر عبور و مرور وسایل نقلیه بر عهده دارد که می‌توان با وصل کردن راهبند به سیستم کنترل تردد یک مکان را کاملاً مکانیزه نمود و نقش انسانی را بسیار کمتر و تکنولوژی را جایگزین خطای انسانی نمود.  ارزانترین قیمت فروش , نصب و تعمیرات انواع درب و راهبند اتوماتیک گروه صنعتی ایران راه بنــــد تولید و واردارت انواع درب اتوماتیک , راهبند اتوماتیک هیدرولیکی و مکانیکی, گیت فروشگاهی, گیت ضد سرقت, درب اتوماتیک شیشه ای , درب اتوماتیک پارکینگی و خدمات نصب راهبند با ارزانترین قیمت در سراسر ایران میباشد.

 

راهبند گروه تخصصی ایران راهبند گیت ارائه دهنده تجهیزات امنیتی و حاظتی از قبیل درب اتوماتیک , درب اتوماتیک شیشه ای , درب اتوماتیک پارکینگی , راهبند , راهنبد اتوماتیک , راهبند مکانیکی با کیفیت ممتاز و قیمت های منصفانه و خدمات نصب در سراسر کشور میباشد اگر برای پارکینگ یا ورودی شرکت و ساختمان خودتان نیازمند خرید راهبند اتوماتیک هستید گروه صنعتی راهبند گیت پیشنهادهای بسیار ویژه ای با قیمت های استثنایی برای شما دارد. راهبند اتوماتیک.

 

دو دسته بندی کلی و اصلی در مورد راهبند ها وجود دارد و مبنای این دسته بندی نوع حرکت آنها میباشد . در گروه اتوماتیک بالا و پایین شدن بوم یا بازو توسط موتور اکلتریکی و بصورت اتوماتیک انجام میشود ولی در نوع مکانیکی که البته در سالهای اخیر میزان استفاده از آنها به طرز زیادی کاهش پیدا کرده است نیروی مکانیکی است که باعث بالا و پایین شدن بوم میشود. مزیت دیگر راهبند امکان فیلمبرداری است تا چندی پیش دوربین های مدار بسته روی راهبند نصب میشد و فردی که قصد خلاف داشت با دیدن آن منصرف میشد اما الان این دوربین ها داخل راهبند قرار گرفته اند و دیده نمیشوند و با کیفیت بالاتری هم تصاویر را ظبط میکند . قیمت راهبند.

 

در حقیقت قیمت راهبند بدون توجه به نوع آن معایبی ندارداین محصول برای این تولید شده است تا بتوان یک لایه امنیتی بسیار کوچک و جزئی اما کارآمد را ایجاد کرد شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد ورود به ساختمان خود را داشته باشید و راهبند به زور اتوماتیک برای شما باز شده باشد ساید از خودتان پرسیده باشید که اصلا نگهبان حتی به شما نگاه هم نکرده باشد پس چگوه رقیمت اهبند محاسبه میشود در حقیقت شماره پلاک خودرو شما در سیستم ثبت شده است که این اتفاق به صورت خودکار برای شما رخ داده است وگرنه اگر غریبه باشید راهبند باید دستی و از سوی نگهبان بالا برود پس از چندین بار رفت و آمد دیگر سیستم هوشمند راهبند شما را یک فرد خودی و ثابت میشناسد و محدودیتی را برای شما قائل نمیشود و براحتی میتوانید ورود و خروج داشته باشید.

 

سیستم ضد برخورد راهبند اتوماتیک پس فهمیدیم که مهترین مزیت راهبند ایمن بودن آن است اما علاوه بر آن میتواند بعنوان یک جلوه زیبا برای ورودی ساختمان ها عمل کند.تا چند سال پیش راهبند ها فقط از کشورهای خارجی وارد میشد و خود ایران توانایی تولید را نداشت اما با گذشت چند سال از این موضوع طراحان و مهندسان ایرانی با ارائه نقشه های تولید توانستند موفق به تولید راهبند ایرانی شوند و نمونه ایرانی را روانه بازار کردند تا تولید ملی را در برنامه کاری خود هم قرار دهند با تولید و فروش راهبند ایرانی موجب ایجاد اشتغال هم کردند و باعث شدند تا افراد زیادی را هم روانه بازار کار کنند تا با تاسیس کارخانه تولید راهبند حداقل برای هر مجموعه ۱۰۰ نفر نیرو به کار گرفته شود

 

انواع مدل های راهبند انواع راهبند های مکانیکی و اتوماتیک را از ایران راهبند گیت بخواهید. هر مکانی میتواند از وجود راهبند بهره ببرد اما از زمانی که این وسیله وارد بازار ایران شد شاهد این بودیم که ابتدا در اداره جات دولتی و کارخانه ها و یا دانشگاه ها از راهبند استفاده میکردند و رفته رفته فرهنگ بهره گیری از آن در مجتمع های مسکونی هم شکل گرفت که الان شاهد این هستیم که همه بناهای مسکونی بزرگ و مجتمعی از وجود این وسیله پرکاربرد و جالب و کاربردی بهره مند شده اند.

 

زنجیری راهبند اهرمی اتوماتیک بوم یا اهرم در حقیقت همان آهن و به اصطلاح لوله دراز شکلی که همواره روزی چندین بار بالا و پائین میرود بوم نامیده میشود که میتوان از آن به عنوان مهمترین بخش راهبند اهرمی اتوماتیک اشاره کرد.قسمت دوم و مهم دیگر این دستگاه موتور آن است که کار به حرکت در آوردن اهرم را دارد خب به قدری باید قوی و قدرتمند باشد که بتواند لوله به این بلندی و به این سنگینی را جابجا کند موتور با کمک جک های بازویی نیز این عمل را انجام میدهد تا پروسه حرکت و انتقال نیز کامل شود.

 

هر چه قدر که طول بوم راهبند اتوماتیک بلندتر باشد باید موتور و جک آن هم قوی تر باشد تا بتواند آنرا جابجا کند مسلما وقتی که طول بوم بلندتر میشود وزن آن هم بیشتر میشود و بایستی موتور قوی تری نیز آنرا هدایت کند . بوم از جنس فلز و آهن میباشد و برخی از بوم ها از پلاستیک فشرده و کائوچو ساخته شده اند اما اغلب بوم ها فلزی هستند تا خودروها بر اثر برخورد موجب خرابی بوم و راهبند نشوند و نتوانند به راحتی هم از آن عبور کنند. مسئله دیگر و مهم در مورد راهبند برند آن میباشد.

 

همیشه سعی کنید که برای حمایت داخلی و تولید ملی از نوع ایرانی خرداری کنید چون واقعا راهبندهای ایرانی هیچ تفاوتی با انواع خارجی ندارد و حتی برخی از آنها از نمونه های خراجی هم بهتر هستند پس توصیه ما به شما عزیزان این است که راهبند ایرانی بخرید.اما راهبندها بر دو نوع میباشند یکی راهبند هیدرولیکی و یکی هم راهبند مکانیکی. راهبند زنجیری اتوماتیک.

 

راهبند مکانیکی و زنجیری از جمله ابتدایی ترین نوع راهبند ها میباشد و جزو سری اول راهبندها محسوب میشوند و بوسیله یک چرخ دنده حرکت میکند اما با گذشت زمان دیدیم که نوع دیگر و مدرن تر راهبند زنجیری اتوماتیک به بازار عرضه شد و آن هم راهبند هیدرولیکی بود که توسط پمپ روغن و جک های موتور دار به حرکت در میآمد در حقیقت نوین ترین نوع راهبند هم همین هیدرولیکی میباشد بومراهبند هیدرولیکی دیگر محدودیت سایز ندارد چون پمپ روغن این راهبند توانایی این را دارد که هر طول و وزنی از بوم را بالا و پائین ببرد و مانند نوع مکانیکی محدودیت ندارد.

 

از راهبندها به طور عمده در ساختمان های اداری و دانشگاه ها استفاده میشود و بیشتر برای مراکز و مکان های پر تردد میباشد که هر لحظه و هر دقیقه ماشین ها و خودرو ها در حال عبور و تردد هستند و نگهبان هم باید یک ایست کامل را بوسیله راهبند به وی بدهد تا بررسی کند که فرد مشکوک است و یا خیر در صورت وجود هر گونه مشکل نگهبان میتواند مانع از ورود فرد به داخل محوطه شود خب این یکی از مزیت های راهبند که فرد به صورت خودسرانه نمیتواند وارد شود و باید دستور نگهبان برای بالارفتن راهبد صادر شود سئو سایت در غیر اینصورت هیچ راهی برای دخول وجود ندارد البته این یک مسئله امنیتی است و فقدان آن یعنی ضعف در ایمنی پس وجود راهبند یک راهکار برای ایجاد و حفظ امنیت میباشد

 

دسته بندی راهبند اتوماتیک راهبند اتوماتیک مکانیکی حتما و حتما راهبند اتوماتیک مکانیکی را دیده اید و مطمئن هستم که برای یکبار هم که شده باشد به راهبند برخورده اید راهبند همان وسیله است که در کنار درب ورودی قرار گرفته است راهبند اتوماتیک هیدرولیکی راهبند هیدرولیکی و اتوماتیک است و توسط یک دکمه کار میکند و میله آن توسط جک و موتور به حرکت در می آید.

 

راهبند اتوماتیک مکانیکی و هیدرولیکی چه تفاوت هایی دارند؟ در واقع مهمترین تفاوت میان راهیند های هیدرولیکی و مکانیکی اتومات در مکانیزم کارکرد آنهاست ؛ این میله و لوله ای که مدام در حال بالا و پائین رفتن است بوم راهبند نامیده میشود و طول بوم راهبند هم بسته به نیاز و مکان مورد نظر نیز متغیر میباشد این بوم ها از طول سه متر تا ۶ الی هفت متر وجود دارند و بنابر نیازی مشتری نیز خریداری میشوند.

راهبند اتوماتیک کمپانی فک FAAC ایتالیا: راهبند فک است که شاید شما برای اولین بار که به گوشتان میخورد کمی گنگو به قول ریاضی دان ها اصم به نظر برسد ولی وقتی که معنا و مفهوم و در حقیقت کاربرد آنرا بفهمید تازه متوجه میشوید که چه وسیله جالبی است که شاید در زندگی رومزه هم با آن سر و کار داشته اید.خلاصه وار که بخواهیم بگوئیم و به قول معروف بی مقدمه به آن اشاره خواهیم کرد که این وسیله را فقط میتوانید در کنار درب های ورودی ساختمان ها و مجتمع ها مشاهده کنید نحوه انتخاب راهبند اتوماتیک اگر بخواهیم چند نکته را به عنوان راهنمای خرید راهبند اتوماتیک عنوان کنیم در اولین فرصت باید اظهار کنیم که یکی از مهترین مزیت های راهبند ایجاد یک سیستم بسیار معمولی و ارزان قیمت امنیتی میباشد.

 

درب اتوماتیک | بهترین قیمت درب اتوماتیک در تهران در واقع یک توقفگاه و ایستگاه را برای نگهبان ایجاد میکند و هیچگونه نمیتوان از این گیت بدون هماهنگی و اجازه و دستور نگهبان رد شد راهبند باید بسیار ایمن باشد و این مهمترین نکته انتخاب است و یک مانع برای فرار از دست نگهبانان است در جلوی درب ورودی و پارکینگ هر ساختمان و مجتمعی حالا فرقی ندارد مسکونی باشد و یا تجاری و اداری یک راهبند وجود دارد و امکان کنترل را به فرد میدهد تا با یک ایست کوتاه بتوان وی را وارسی کرد و در صورت وجود هرگونه شک و شبه های برای تحقیق بیشتر نزد خودرو فرد برود برخلاف تصور شما شاید فکر کنید که میله های راهبند مقاوم نباشند و تنها با یک ضربه بتوان اقدام از آن رد شد اما میله های راهبند بسیار مقاوم و مستحکم میباشد.

 

درب اتوماتیک قبلا درباره تمامی ویژگی ها و کاربردهای راهبند یا درب اتوماتیک صحبت کردیم اما الان قصد داریم تا شما را با مزایای درب اتوماتیک آشنا سازیم و اگرابهامی هم در این مورد دارید میتوانید از طریق این مقاله آنرا رفع کنیم. درب اتوماتیک بر دونوع است یک نوع از آن مخصوص مصارف تجاری مانند درب ورودی ارگان های دولتی و فروشگاه ها و غیره میباشد که از آن تحت عنوان درب اتوماتیک شیشه ای نامیده میشود نوع دیگر درب اتوماتیک هم برای ورودی پارکینگ ها منازل میباشد که توسط ریموت کنترل میشود و فرمان حرکت از طریق آن به درب ارسال میشود اما درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد بیشتری دارد و میتوان از آن بعنوان یکی از دربهای اتوماتیک صنعتی یاد کرد.

مزایای ویژه تجهیزات اتوماتیک: از مهمترین مزایای درب اتوماتیک عدم تماس دست با آن است مخصوصا نوع شیشه ای این درب بسیار سریع لکه و کثیفی را به خود جذب میکند و باید به صورت مداوم آنرا تمیز کرد به همین دلیل قابلیت برقی بودن و خودکار عمل کردن آن مانع از تماس مستقیم دست با درب اتوماتیک شده است خب این فقط یکی از مهمترین مزایای درب اتوماتیک بود و کلی ویژگی و مزیت دیگر هنوز ناگفته مانده و ما هم میخواهیم تا آنجائیکه میتوان از درب اتوماتیک بگوئیم . دومین مزیت برتر درب اتوماتیک شیک بودن آن است اصلا هر مکانی که درب اتوماتیک دارد مشتری با یک دیدگاه دیگر وارد میشود و حساب دیگری روی آن باز میکند.

 

و اگر قصد خرید هم نداشه باشد به خاطر همین با کلاسی و رده بالا بودن درجه فروشگاه حتما خرید میکند و دفعه بعدی هم حتما و بدون شک به همان مکان مراجعه میکند ممکن است به اطرافیان خود هم بگوید که فلان مغازه درب اتوماتیک دارد و خیلی کلاس بالاست حتما سری بزنید.دیدید که تا چه حد یک درب اتوماتیک میتواند در جذب مشتری مفید واقع شود.پس به یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک هم اشاره کردیم و کلا مقوله آنرا برای شما باز کردیم.
قبل از خرید درب اتوماتیک با آن بیشتر آشنا شویم.

 

کمی بیشتر با خود درب اتوماتیک و اجزای آن آشنا شویم درب اتوماتیک شیشه ای باید یک چهارچوب بسیار مقاوم و مناسب داشته باشد که توانایی تحمل وزن درب را داشته باشد چون معمولا دربهای اتوماتیک دارای وزن بالایی هستند و سوار کردن آن در چهار چوب هم کمی دشوار میباشد.در قسمت بالایی درب اتوماتیک یک سنسور قرار دارد تا هنگام نزدیک شدن یک شخص به درب به صورت خودکار گیت برای آن باز شود.

 

فرد به داخل رود گاهی اوقات هم برای مسائل امنیتی یک عدد دوربین مدار بسته با کیفیت اچ دی نیز در قسمت فوقانی درب اتوماتیک تعبیه میکنند تا تصاویر را به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته ثبت و ضبط کند حتی در صورت دایر نبودن فروشگاه هم بتواند بوسیله مادون قرمز و دید در شب فیلم را ضبط کند.سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک بستگی به موتور و جک آن دارد یعنی هر چه قدر که این اجزا مرغوب تر باشد درب با سرعت بیشتری باز و بسته میشود البته فقط سرعت مهم نیست باید درب روان باشد و لرزش و ایست در حرکت نداشته باشد. اگر همچین موردی را مشاهده کردید حتما موتور درب نامرغوب و درجه دو است و کیفیت بالایی ندارد و پس از مدتی استفاده امکان خرابی و یا از کار افتادن آن وجود دارد. خب سعی شد تا این جای کار مهمترین مزایای درب اتوماتیک گفته شود و شما هم با آن یک آشنایی کلی داشته باشید.

 

قبلا درباره تمامی ویژگی ها و کاربردهای راهبند یا درب اتوماتیک صحبت کردیم اما الان قصد داریم تا شما را با مزایای درب اتوماتیک آشنا سازیم و اگرابهامی هم در این مورد دارید میتوانید از طریق این مقاله آنرا رفع کنیم. درب اتوماتیک بر دونوع است یک نوع از آن مخصوص مصارف تجاری مانند درب ورودی ارگان های دولتی و فروشگاه ها و غیره میباشد که از آن تحت عنوان درب اتوماتیک شیشه ای نامیده میشود نوع دیگر درب اتوماتیک هم برای ورودی پارکینگ ها منازل میباشد که توسط ریموت کنترل میشود و فرمان حرکت از طریق آن به درب ارسال میشود .

 

اما درب اتوماتیک شیشه ای کاربرد بیشتری دارد و میتوان از آن بعنوان یکی از دربهای اتوماتیک صنعتی یاد کرد. از مهمترین مزایای درب اتوماتیک عدم تماس دست با آن است مخصوصا نوع شیشه ای این درب بسیار سریع لکه و کثیفی را به خود جذب میکند و باید به صورت مداوم آنرا تمیز کرد به همین دلیل قابلیت برقی بودن و خودکار عمل کردن آن مانع از تماس مستقیم دست با درب اتوماتیک شده است خب این فقط یکی از مهمترین مزایای درب اتوماتیک بود و کلی ویژگی و مزیت دیگر هنوز ناگفته مانده و ما هم میخواهیم تا آنجائیکه میتوان از درب اتوماتیک بگوئیم .

 

دومین مزیت برتر درب اتوماتیک شیک بودن آن است اصلا هر مکانی که درب اتوماتیک دارد مشتری با یک دیدگاه دیگر وارد میشود و حساب دیگری روی آن باز میکند و اگر قصد خرید هم نداشه باشد به خاطر همین با کلاسی و رده بالا بودن درجه فروشگاه حتما خرید میکند و دفعه بعدی هم حتما و بدون شک به همان مکان مراجعه میکند ممکن است به اطرافیان خود هم بگوید که فلان مغازه درب اتوماتیک دارد و خیلی کلاس بالاست حتما سری بزنید.

 

دیدید که تا چه حد یک درب اتوماتیک میتواند در جذب مشتری مفید واقع شود.پس به یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک هم اشاره کردیم و کلا مقوله آنرا برای شما باز کردیم اما الان وقت آن رسیده است که کمی بیشتر با خود درب اتوماتیک و اجزای آن آشنا شویم درب اتوماتیک شیشه ای باید یک چهارچوب بسیار مقاوم و مناسب داشته باشد که توانایی تحمل وزن درب را داشته باشد چون معمولا دربهای اتوماتیک دارای وزن بالایی هستند و سوار کردن آن در چهار چوب هم کمی دشوار میباشد.

 

در قسمت بالایی درب اتوماتیک یک سنسور قرار دارد تا هنگام نزدیک شدن یک شخص به درب به صورت خودکار گیت برای آن باز شود و فرد به داخل رود گاهی اوقات هم برای مسائل امنیتی یک عدد دوربین مدار بسته با کیفیت اچ دی نیز در قسمت فوقانی درب اتوماتیک تعبیه میکنند تا تصاویر را به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته ثبت و ضبط کند حتی در صورت دایر نبودن فروشگاه هم بتواند بوسیله مادون قرمز و دید در شب فیلم را ضبط کند.سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک بستگی به موتور و جک آن دارد یعنی هر چه قدر که این اجزا مرغوب تر باشد.

 

درب با سرعت بیشتری باز و بسته میشود البته فقط سرعت مهم نیست باید درب روان باشد و لرزش و ایست در حرکت نداشته باشد اگر همچین موردی را مشاهده کردید حتما موتور درب نامرغوب و درجه دو است و کیفیت بالایی ندارد و پس از مدتی استفاده امکان خرابی و یا از کار افتادن آن وجود دارد. خب سعی شد تا این جای کار مهمترین مزایای درب اتوماتیک گفته شود و شما هم با آن یک آشنایی کلی داشته باشید راهبند.

 

حتما و حتما راهبن را دیده اید و مطمئن هستم که برای یکبار هم که شده باشد به راهبند برخورده اید راهبند همان وسیله است که در کنار درب ورودی قرار گرفته است و مانع از ورود و خروج بدون اجازه خودروها میشود درواقع راهبند برقی و اتوماتیک است و توسط یک دکمه کار میکند و میله آن توسط جک و موتور به حرکت در می آید در واقع این میله و لوله ای که مدام در حال بالا و پائین رفتن است بوم راهبند نامیده میشود و طول بوم راهبند هم بسته به نیاز و مکان مورد نظر نیز متغیر میباشد این بوم ها از طول سه متر تا ۶ الی هفت متر وجود دارند و بنابر نیازی مشتری نیز خریداری میشوند. راهبند اتوماتیک.

 

هر چه قدر که طول بوم راهبند اتوماتیک بلندتر باشد باید موتور و جک آن هم قوی تر باشد تا بتواند آنرا جابجا کند مسلما وقتی که طول بوم بلندتر میشود وزن آن هم بیشتر میشود و بایستی موتور قوی تری نیز آنرا هدایت کند .بوم از جنس فلز و آهن میباشد و برخی از بوم ها از پلاستیک فشرده و کائوچو ساخته شده اند اما اغلب بوم ها فلزی هستند.

 

تا خودروها بر اثر برخورد موجب خرابی بوم و راهبند نشوند و نتوانند به راحتی هم از آن عبور کنند مسئله دیگر و مهم در مورد راهبند برند آن میباشد همیشه سعی کنید که برای حمایت داخلی و تولید ملی از نوع ایرانی خرداری کنید چون واقعا راهبندهای ایرانی هیچ تفاوتی با انواع خارجی ندارد و حتی برخی از آنها از نمونه های خراجی هم بهتر هستند پس توصیه ما به شما عزیزان این است که راهبند ایرانی بخرید.اما راهبندها بر دو نوع میباشند یکی راهبند هیدرولیکی و یکی هم راهبند مکانیکی. راهبند مکانیکی.

 

راهبند مکانیکی از جمله ابتدایی ترین نوع راهبند ها میباشد و جزو سری اول راهبندها محسوب میشوند و بوسیله یک چرخ دنده حرکت میکند اما با گذشت زمان دیدیم که نوع دیگر و مدرن تر راهبند به بازار عرضه شد و آن هم راهبند هیدرولیکی بود که توسط پمپ روغن و جک های موتور دار به حرکت در میآمد در حقیقت نوین ترین نوع راهبند هم همین هیدرولیکی میباشد بومراهبند هیدرولیکی دیگر محدودیت سایز ندارد چون پمپ روغن این راهبند توانایی این را دارد که هر طول و وزنی از بوم را بالا و پائین ببرد و مانند نوع مکانیکی محدودیت ندارد.

 

از راهبندها به طور عمده در ساختمان های اداری و دانشگاه ها استفاده میشود و بیشتر برای مراکز و مکان های پر تردد میباشد که هر لحظه و هر دقیقه ماشین ها و خودرو ها در حال عبور و تردد هستند و نگهبان هم باید یک ایست کامل را بوسیله راهبند به وی بدهد تا بررسی کند که فرد مشکوک است و یا خیر در صورت وجود هر گونه مشکل نگهبان میتواند مانع از ورود فرد به داخل محوطه شود خب این یکی از مزیت های راهبند که فرد به صورت خودسرانه نمیتواند وارد شود و باید دستور نگهبان برای بالارفتن راهبد صادر شود سئو سایتدر غیر اینصورت هیچ راهی برای دخول وجود ندارد البته این یک مسئله امنیتی است و فقدان آن یعنی ضعف در ایمنی پس وجود راهبند یک راهکار برای ایجاد و حفظ امنیت میباشد راهبند و بالابرهای شرکت شار گستر .

 

شارگستر تولید کننده تخصصی انواع راهبند بازویی ، راهبند ستونی ، راهبند بلوکر ، راهبند نیزه ای ، راهبند زمینی ، راهبند ضد انتحاری قیمت راهبند پارکینگ|انواع راهبند اتوماتیک|گیت اهرمی پارکینگ گذر کنترل قیمت انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ/راهبند برقی بتا/گیت ورودی پارکینگ/قیمت راهبند برقی پارکینگ و معرفی بهترین راهبندها و گیت های ورودی ۶ متری بازار با کیفیت عالی و قیمت مناسب و ارزان . فروش انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ در مدل ها و قدرت های متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب و نصب رایگان و خدمات پس از فروش و تعمیرات در محل.

 

قیمت راهبند اتوماتیک پارکینگ،قیمت راهبند ایرانی، راهبند برقی، مدل های راهبند اتوماتیک پارکینگ،راهبند بتا مدلb300،راهبند بتا مدل b400،راهبند تاشو ۹۰درجه بتا،راهبند تاشو ۱۸۰ درجه،قیمت راهبند،راهبند،راهبند ۶ متری،راهبند ۴ متری،روش نصب راهبند,لوپ دیتکتور چیست،قیمت راهبند بتا
loop ،detector,قیمت راهبند اتوماتیک پارکینگ، قیمت انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ راهبند و گیت های اتوماتیک دارای مدل ها و تفاوتهای مختلفی می باشد که از جمله انها موتور هیدرولیکی ویا الکتروموتور می باشد.

 

که قدرت و قیمت راهبند هیدرولیک بالاتر از راهبند برقی می باشد،تفاوت دیگر در اندازه بوم یا همان بازواست که معمولا ۴متری،۵متری و ۶ متری می باشند.برای فرمان دادن به راهبند و گیت اتوماتیک پارکینگ می توان از ریموت کنترل ،کلید تحریک دستی ،انتن برد بلند،لوپ دیتکتور،کارتخوان اکسس کنترل و…استفاده نمود.درهنگاه نصب راهبند حتما از چشمی ایمنی استفاده کنید تا از بروز خسارت به خودرو و راهبند جلوگیری شود.همچنین می توانید ازچراغ فلاشر و بومهای Led داربرای هشدار استفاده نمایید. راهبند سیماران مدل فراز ۶ متر.

 

راهبند سیماران مدل فراز بسیار شبیه به راهبند مدل پارک پروتکو می باشد. این راهبند دارای بوم تلسکوپی است که می توان آن را به اندازه ۴ تا ۶ متر و بنا به ضرورت تنظیم کرد. و موتور آن قادر است این بوم ها را در ۶ ثانیه باز یا بسته نماید. سیستم کارکرد این راهبند سیماران به صورت الکترومکانیک انجام می گیرد و همین موضوع می تواند دلیل اصلی قیمت پایین تر این محصول نسبت به راهبندهای هیدرولیکی باشد.

 

راهبند فراز سیماران با حرکت آرام و بی صدای بوم و همین طور امکان کنترل از راه دور به وسیله ریموت، می تواند گزینه ای مناسب برای خرید باشد. شما می توانید تا ۲۰۰ ریموت را برای این راهبند تعریف و شناسایی کنید، همینطور امکان حذف این ریموت ها نیز به سادگی امکان پذیر است. حرکت بوم این راهبند سیماران تنها ۳-۶ ثانیه به طول می انجامد. قدرت موتور این راهبند ۹۰W و گشتاور چرخش موتور آن ۲۸۰۰ دور در دقیقه است. همچنین به واسطه دارا بودن سیستم خلاص کن می توان از این راهبند در مواقع قطعی برق نیز استفاده کرد.

 

اگر به دنبال یک راهبند خودرویی خوب و قابل اعتماد هستید قطعا راهبند بتا را مد نظر داشته باشید.راهبند بتا B-400 یکی از پر فروشترین محصولات راه بند در ایران است که از جهت تردد، می تواند اعتماد کاملی روی این محصول داشت. این راهبند از یک بوم تلسکوپی بهره می برد که می توان بوم را از ۴ متر تا ۶ متر افزایش داد. این مدل راهبند از سیستم الکترومکانیکی فشار فنری بهره می برد. به همین علت سرعت بالا و پایین رفت بوم بسیار قابل قول و سریع می باشد. راهبند خودررویی بتا بدون نیاز به سرویس و نگه داری است و روزانه تا ۵۰۰ بار قابلیت باز و بسته شدن را دارد. در ضمن این مدل راهبند خودرویی به علت راندمان فوق العاده بالا و قیمت بسیار مناسب و خدمات مناسب تبدیل یه یکی از پرفروش ترین راهبندهای موجود در بازار شده است.

 

موتور راهبند برقی بتا سری B-400 دارای توان مصرفی ۹۰ وات بوده که قادر است بوم ۶ متری را در ۶ ثانیه و تا حداکثر زاویه ۹۰ درجه باز و بسته نماید. مدار الکترونیکی این محصول با ولتاژ ۲۲۰ کار می کند که با کلاس حفاظتی IP44 قادر به تحمل برودت ۲۰- و حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد می باشد. اختصارا لازم به توضیح است کلاس یا استاندارد حفاظتی یا IP به بیان ساده بیانگر میزان مقاومت و دوام محفظه الکترونیکی یک دستگاه در برابر شرایط محیطی من جمله نفوذ رطوبت و گرد و غبار است.

 

راهبند اتوماتیک(هیدرولیک) فک مدل ۶۱۵ راهبند هیدرولیک FAAC 615 محصول تولیدی FAAC ایتالیا که یک سیستم هیدرولیک است و از کیفیت و قدرت خوبی در کنار گارانتی بلند مدت برخوردار می باشد. راهبند فک ۶۱۵ دارای سیستم هیدرولیک و مناسب برای مکان های پر تردد می باشد. مدار فرمان راهبند ۶۱۵ فک، مدار فرمان مدل ۶۱۵ BPR فک می باشد.

 

سامانه محرکه این راهبند متشکل از یک بلوک هیدروپمپ (پمپ روغن) تانک روغن هیدرولیک وشیر های مربوطه که به صورت کاملاً آبندی شده و متمرکز طراحی شده اند و همچنین یک عدد بازوی هیدرولیک می باشد که به دلیل استفاده دقیق و کارشناسی شده از سیستم هیدرولیک این محصول را کاملاً برتر و متمایز از سایر راهبند های موجود در بازار کرده است.

 

سرعت حرکت بوم در راهبند اتوماتیک فک ۶۱۵ در اندازه ی ۲ متری ۳ ثانیه و در اندازه ی ۴ متری ۸ ثانیه می باشد که در ابتدا و انتهای به آهستگی حرکت می کند و در آخر نیز بوم به آرامی می ایستد. این مورد نیز به دلیل وجود برد کنترل قوی در راهبند فک می باشد. همچنین امکان نصب فنس تا ۳ متر بر روی بوم نیز وجود دارد.

 

سامانه محرکه این راهبند را یک پمپ روغن، تانک روغن هیدرولیک و شیر های مربوطه (به صورت کاملاً آبندی شده و متمرکز) و یک عدد بازوی هیدرولیک تشکیل میدهند. سیستم هیدرولیک به شکل کاملا مهندسی شده و حرفه ای در این راهبند اعمال گشته تا امکان تردد بالا را داشته باشد. یکی از مهم ترین وجوه تمایز راهبند های فک در مقایسه با سایر راهبندهای مکانیکی که محدودیت تردد دارند همین وجه تمایز سیستم محرکه است. طول بازو (بوم) راهبند هیدرولیک اهرمی فک ۶۱۵ ، ۵ متر است و سرعت حرکت بازو برای باز شدن کامل در ۶ ثانیه انجام میگیرد.

 

عملکرد سیستم راهبند فک ۶۱۵ هیدرولیکی میباشد و دارای قدرت بسیار بالایی است. ولتاژ ورودی موتور راهبند۲۲۰ ولت میباشد و توانایی یا قابلیت نصب برق اضطراری را دارد تا در زمان قطع شدن برق نیز بتواند به کار خود ادامه دهد.

 

راهبند اتوماتیک فک ۶۱۵ دارای گواهینامه ی IP44 می باشد که نشان دهنده ی مقاومت کامل در برابر نفوذ آب و خوردگی می باشد. همچنین گردش موتور این راهبند ۱۴۰۰ دور در دقیقه می باشد که دمای مجاز محیط آن نیز -۲۰ تا +۵۵ درجه سانتی گراد می باشد. راهبند اتوماتیک فک ۶۱۵ دارای یک عدد ریموت فابریک می باشد و همچنین موتور، بوم، یک جفت چشم فتوسل، یک عدد فلاشر و آنتن، یک عدد ریسیور و همچنین متعلقات نصب از جمله اقلام موجود در پکیج این دستگاه می باشد. راهبند خودرو فک ۶۴۰ FACC راهبند فک ۶۴۰ با بازوی ۷ متری که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد مناسب برای مکان های پردد تردد مانند ورودی مجتمع ها و اماکن تجاری و … می باشد.

 

Faac 640 جزو سیستم های کنترل تردد هیدرولیک می باشد که طراحی تانک روغن و اتصال آن بصورت کامل کارشناسی شده انجام پذیرفته است، و استفاده از سیستم هیدرولیک باعث شده تا این راهبند قابلیت استفاده مداوم را داشته باشد که یک مزیت نسبت به سیستم های موجود در بازار محسوب می کرد. عملکرهای راهبند ۶۴۰ می توانند با ١٠٠ % چرخه کار بطور دائمی کار کنند، زیرا به فن خنک کن مجهزند.

 

سامانه محرکه این راهبند متشکل از یک بلوک هیدروپمپ (پمپ روغن) تانک روغن هیدرولیک وشیر های مربوطه که به صورت کاملاً آبندی شده و متمرکز طراحی شده اند و همچنین یک عدد بازوی هیدرولیک می باشد که به دلیل استفاده دقیق و کارشناسی شده از سیستم هیدرولیک این محصول را کاملاً برتر و متمایز از سایر راهبند های موجود در بازار کرده است.

 

محصول فوق ساخت کمپانیFAAC ایتالیا (یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده انواع درب بازکن های اتوماتیک درجهان) بوده و از چهار سال گارانتی هالوگرام دار و پانزده سال خدمات پس از فروش برخوردار میباشد. راهبند فک ۶۸۰ FACC راهبند فک ۶۸۰H محصولی از کمپانی تولیدی FAAC ایتالیا برندی کاملا شناخته شده در صنعت تولید دربهای اتوماتیک، اپراتوهای درب شیشه ای، راهبند پارکینگی میباشد این برند برتر سال ها است در ایران به عنوات برترین برند خارجی مشغول به عرضه محصولات خود است و توانسته است اعتماد عموم کاربران را به خود جلب کند.

 

راهبند فک مدل B680H HYBRID 24V قابلیت اتصال به دستگاه های کارت خوان، پلاک خوان، ریموت کنترل و… را دارد. علاوه بر این دارای یک کلید برای باز کردن راه به صورت دستی نیز می باشند که در صورت نیاز و در مکان هایی که فاکتور مشخصی برای تردد مشخص نشده باشد می توان از این کلید نیز استفاده نمود. برای ورودی های با عرض ۲ تا ۸ متر راهبند فک مدل B680H HYBRID 24V گزینه ی مناسبی می باشد و می توان از آن برای ورودی کوچه ها، شرکت ها، اماکن تجاری، صنعتی و… نیز استفاده نمود. فنر این راهبند تا ۲۰۰۰۰۰۰ سیکل عمر دارد و در جهت راست و یا چپ مورد استفاده قرار می گرد.

راهبندای فک ایتالیا دارای گارانتی ۴ ساله و خدمات پس از فروش ۱۵ ساله در سراسر کشور میباشند و کافیست در زمان نیاز با شمارههای خدمات آن تماس حاصل فرمایید. راهبند فک مدل B680H HYBRID 24V از نوع اتوماتیک و هیبریدی می باشد و می تواند به صورت نامحدود باز و بسته شود. راهبند هایی که از تکنولوژی هیبرید بهره می برند، علاوه بر هیدرولیک بودن، موتوری فاقد براش دارند که اصطلاحا به این موتور ها براشلس گفته می شود. در موتور های براشلس، سیم پیچ ثابت است و نیازی به جاروبک نیست بنابراین اصطکاک نیز وجود ندارد. مدت زمان کارکرد موتور با استفاده از یک باتری در راهبند هایی که از موتور براشلس استفاده می کنند، به دلیل عدم اصطکاک بسیار بیشتر است.

 

مشخصات این راهبند بی نظیر: تردد: متداوم (راهبند های هیبریدی توانایی استفاده متداوم بیشتری حتی در مقایسه با راهبند های الکتورهیدرولیک معمولی دارند) راهبند و گیت خودرویی V2 مدل NIUBA 4 راهبند وی تو ساخت کشور ایتالیا می باشدو دارای ۲۴ماه گارانتی قطعات و همچنین قیمت تمام شده بسیار مناسب می باشد.راهبند پارکینگ وی تو در دو مدل دارای بوم ۴و ۶متری موجود می باشد.

 

جنس بدنه از گالوانیزه رنگ شده می باشد،فلاشر ال ای دی برروی بوم و بدنه باعث گردیده این راهبند در شب کاملا نمایان گردد. موتور ۲۴v مجهز به انکودر در این راهبند ایمنی و امنیت را ارتقا داده و همچنین قابلیت برق اضطراری در راهبند وی تو در مواقع قطع برق هیچگونه خللی در کارکرد آن وارد نمی کند.

 

همانگونه که از نامش پیداست راهبندی ست که طول تیرک ۴ متری دارد و این محصول بیشتر برای گذرگاه هایی مناسب است که طول عبوری متوسطی دارند. البته راهبند افقی پارکینگی نیوبای v2 از جمله راهبندهایی ست که امکانات فراوانی را به کاربر ارئه می دهد و از این جهت در نوع خود راهبندی قدرتمند به شمار می آید. وی تو نیوبای ۴ متری ترددی نامحدود دارد و مجهز به سیستم تشخیص موانع است.

 

از این بابت این راهبند اتوماتیک، مناسب مکان های پرتردد و شلوغ است. چرا که هم ترددی نا محدود دارد و هم هوشمند است و از احتمال برخورد بوم با موانع و افراد جلوگیری می کند. راهبند وی تو V2 Niuba 4 با استفاده از برق ۲۲۰ شهری کار میکند و از لحاظ طراحی راهبند وی تو نوبا دارای بدنه کاملا ضد آب و گرد غبار است تا در تمامی شرایط اقلیمی توانایی نصب و کارکرد قابل قبولی را اشته باشد. راهبند وی تو V2 Niuba 4 دارای بوم ۴ متری میباشد و توانایی حمل بوم های ثابت و تلسکوبی را دارد تا مناسب با عرض مورد نیاز، میزان بوم را تنظیم نمایید.

 

راهبند پارکینگی v2 در دو مدل و با دو طول بوم متفاوت به بازار عرضه می شود. V2 Niuba 4 با طول بومی چهار متری و V2 Niuba 5 با طول بومی ۵ متری دو محصول وی تو در عرصه ی راهبندهای اهرمی می باشند. در راهبند وی تو V2 Niuba 4ماکزیمم زاویه بازشو بوم ۹۰ درجه میباشد و از کلاس حفاظتی آی پی ip44 استفاده میکند. در بین تولید کنندگان راهبند بتا با تیرک ۴ متری دارای ظاهری ساده و زیبا میباشد که از دو رنگ سفید و قرمز روشن در طراحی آن استفاده شده است. این انتخاب رنگ به خاطر دیدی بهتر برای استفاده در شب میباشد تا بوم راهبند وی تو V2 Niuba 4 بر اثر تابش نور خودرو ها به صورت شب رنگ عمل کند.

 

راهبند پارکینگی v2 در دو مدل و با دو طول بوم متفاوت به بازار عرضه می شود. V2 Niuba 4 با طول بومی چهار متری و V2 Niuba 5 با طول بومی ۵ متری دو محصول وی تو در عرصه ی راهبندهای اهرمی می باشند. راهبند برقی زومر مدل ۶۰۱۰A راهبند ۶۰۱۰A زومر یکی از محصولات کنترل تردد شرکت زومر آلمان است که قابل استفاده برای اماکن مسکونی و تجاری است.

 

این راهبند جاده ای زومر دارای بدنه ای از جنس استیل و بومی به طول ۶ متر می باشد. همچنین شما می توانید از ریموت برای به حرکت درآوردن راهبند ۶۰۱۰ زومر استفاده کنید. با استفاده از این راهبند کنترل تردد از ساختمان به سادگی صورت می گیرد. با فشردن ریموت توسط کاربر یا واحد نگهبانی، بوم به بالا حرکت کرده و مسیر ورود باز می گردد. وجود اجزای سازنده مقاوم و باکیفیت، طول عمر این راهبند Sommer را افزایش می دهد.

 

یکی از متداول ترین نوع راهبندهای پارکینگی ، راهبند زومر ASB-6010A است که بیشترین استفاده از آن میشود. در این نوع راهبند دارای یک بوم تلسکوبی که طول آن میتواند از ۱٫۵ متر تا ۶ متر است (بستگی به بزرگی یا کوچکی محل متغییر است) . استهلاک این راهبند پایین است و از قابلیت های آن میتوان به سرعت عملکرد ، قابیت نصب تابلو و چراغ چشمک زن نام برد .

 

این راه بند جاده ای زومر دارای ال ای دی روشنایی بر روی بوم ۶ متری خود است تا در طول شب مسیر حرکت این بوم برای کاربران مشخص شده باشد. وزن بدنه این راهبند حدودا ۴۰ کیلوگرم است و قادر است در دمای ۲۰- تا ۶۰+ درجه سانتی گراد به خوبی عمل کند. کارکرد این راهبند با برق AC 230 V, 50/60 Hz بوده و قدرت آن ۸۰W, DC 24V می باشد. راهبند اتوماتیک BFT مدل جیوتو Giotto.

 

کارخانه بی اف تی ایتالیا سالهای طولانی است که در بازار ایران با تولید انواع محصولات مختلف از قبیل جک های الکترومکانیک و هیدرولیک و همچنین انواع راهبند با کیفیت بسیار بالا و استفاده از آلیاژ درجه به عنوان برندی برتر شناخته شده است. در میان انواع تولیدات راهبند های کمپانی BFT محصولی جدید با قابلیت های نوین به چشم میخورد که با نام تجاری راهبند جیوتو بی اف تی Giotto به بازار عرضه شده است. هر مدل از راهبند پارکینگ بی اف تی بنا به کاربردی که دارند از قبیل۱-بدون محدودیت تردد(هیدرولیکی) ۲-با محدودیت تردد(الکترومکانیکی) ۳-راهبند ستونی دارای گارانتی ۴ساله می باشد وقیمت تمام شده آن نیز مناسب است.

 

راهبند تاشو ۱۸۰ درجه بتا یکی از بهترین راهبند های تاشو۱۸۰ درجه میباشد که کیفیت عالی و بی صدا بودن از مزایای ان است . این راهبند مناسب برای پارکینگ های مسقف با ارتفاع کف تا سقف حداقل ۳٫۵ متر میباشد که البته در صورت نیاز میتوان برای ارتفاع کمتر با برش بازو ها و کشنده ان را نصب کرد.طول بازوی این راهبند ۵ متراست کار از فاصله ۲٫۵ متر تا میشود. موتور ۲۲۰ ولت و دارای خلاص کن دستی است و قابلیت نصب تمامی سیستمهای RFID و انتن دوربرد را نیز دارد. راهبند تاشو (خم شونده) ۹۰ درجه بتا یکی از بهترین راهبند های تاشو ۹۰ درجه میباشد که کیفیت عالی و بی صدا بودن از مزایای ان است .

این راهبند مناسب برای پارکینگ های مسقف با ارتفاع کف تا سقف حداقل ۳٫۵ متر میباشد که البته در صورت نیاز میتوان برای ارتفاع کمتر با برش بازو ها و کشنده ان را نصب کرد.طول بازوی این راهبند ۵ متر است کار از فاصله ۲٫۵ متر تا میشود. موتور ۲۲۰ ولت و دارای خلاص کن دستی است و قابلیت نصب تمامی سیستمهای RFID و انتن دوربرد را نیز دارد. راهبند اتوماتیک bft مدل moovi راهبند BFT مدل MOOVI یکی از معروف ترین تولیدات راهبند دربازار ایران میباشد که به خاطر داشتن سیستم عملکردی بسیار قابل قبول برای یک راهبند الکترومکانیک قابلیت باز بسته شده در حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ بار در شبانه روز را دارد.به طور کلی راهبند بی اف تی مدل مووی به صورن نیم ست در بازار عرضه میشود.

 

راهبند بی اف تی مدل مووی بر خلاف بیشتر راهبندهای الکترومکانیکی که ترددی محدود دارند، نه تنها ترددی نامحدود را ارائه می دهد، بلکه با استفاده از فنر بالانس، تعادلی بر روی بازو ایجاد می کند و باعث عملکرد بدون تنش بازو می شود. همچنین راهبند افقی MOOVI دارای سرعت باز و بسته شدن قابل توجهی ست و می توان آن را در سه سرعت ۴، ۶، و ۸ ثانیه ای تنظیم کرد.

 

راهبند BFT MOOVI در تیرکهای ۳ و ۵ متری ساخته شده که مناسب مکانهایی با همین مقدار عرض می باشد . زمان باز و بسته شدن این راهبند را می توان روی ۴ ، ۶ و ۸ ثانیه تنظیم نمود. توان محاظتی این سیستم به مقداری است که در زیر باران هیچ مشکلی ندارد و به راحتی کار خود را انجام خواهد داد . بی اف تی مووی را می توان در ساختمانهای مسکونی یا تجاری با تردد بالا مورد استفاده قرار داد .

 

این راهبند به چشمی های حسگرتشخیص مانع مجهز است و از برخورد احتمالی تیغه راهبند با وسایل در حال تردد و عابرین جلوگیری می کند. اما نکته دیگر در مورد راهبند BFT MOOVI اتصال و فرمان پذیری آن به تمامی تجهیزات ایمنی ارسال فرمان است. البته قابلیت بسیار قابل توجه دیگر این راه بند امکان راه اندازی سیستم عکس و فیلمبرداری آن است، که می تواند به این وسیله حفاظت و ایمنی دو چندانی را در عملکرد خود لحاظ کند.

 

راهبند فادینی مدل BAYT980 کمپانی فادینی که در دهه ۶۰ میلادی تاسیس شده است، امروزه یکی از اصلی ترین تولید کنندگان پیشرو در سیستم های اتوماتیک گیت ورود و خروج در دنیا می باشد که در بیش از ۵۰ کشور نمایندگی دارد. این کارخانه از ابتدای فعالیت خود، به سرعت رشد کرده و به طور تخصصی در رابطه با توسعه، طراحی، تولید و تجارت سیستم های کنترل دسترسی، با کاربرد های صنعتی، تجاری و مسکونی، فعالیت می کند. شرکت فادینی با هدف کنترل و تمرکز بر تمام عملکرد های درخواست شده، یکی از اولین شرکت هایی است که از ریز پردازنده ها استفاده نموده و امروزه به بالاترین سطح در ظرفیت تولید و نوآوری تکنولوژی رسیده است.

 

شرکت فادینی از سیستم های هیدرولیکی برای تولیدات خود استفاده می کند. این شرکت، با توجه به تجربیات به دست آمده در این زمینه، پیشنهاد های به روز، قابل اعتماد و مفیدی ارائه می نماید. بهره برداری از برترین تکنولوژی و سرمایه گذاری هدفمند باعث شده که شرکت فادینی به اطمینان غیر قابل انکار امروز دست یابد، چرا که این کمپانی از ۴کارخانه مستقل ساخته شده است. بوم این راهبند از جنس آلومینیوم قطبیده شده است. فرم بیضی و گوشه های گرد آن باعث ایمنی بیشتر دستگاه می شود.

 

این راهبند با یک سوییچ کلید یا ریموت کنترل عمل می کند. BAYT 980 با هر فرمان به روی یونیت، بوم را به بالا حرکت داده تا مسیر باز شود. بوم این راهبند دارای برچسب های انعکاسی قرمز رنگ می باشد. لوازم جانبی این راهبند را می توان روی یک پایه ثابت و یا تاشو نصب کرد. BAYT 980 دارای چراغ LED چشمک زن قرمز رنگ، کابل فلزی زنجیری برای بهبود بخشیدن به استحکام با طولی بیش از ۷٫۴m می باشد. همچنین این شرایط وجود دارد که یک فنس آلومینیومی برای امنیت و استحکام بیشتر به زیر بوم نصب گردد. راهبند زنجیری ارکا erreka.

 

راهبند زنجیری ارکا برندی اسپانیای است که از کیفیت وطراحی روز اروپایی بهره مند است،کمپانی ارکا با تولید انواع راهبند با قابلیت داشتن ،بوم و زنجیر تلاش بر این دارد که تنوع تولیدات خود را افزایش دهد.راهبند زنجیری ارکا در اندازه زنجیرهای ۱۰، ۱۵ ، ۲۰ متری تولید شده تا در تمامی اندازه قابلیت استفاده را داشته باشد.ارکا با تولید راهبند زنجیری جای خالی راهبند زنجیری را در بازار ایران پر کرده است. راهبند زنجیری ارکا قابلیت نصب به دو طرف را دارد و میتواند با سرعت یسیار بالایی کاکرد داشته باشد.

 

راهبند اسپانیایی ارکا یکی از مدلهایی است که با داشتن کارایی بسیار بالا ، قیمت مناسبی داشته و می توان از این سیستم در ورودی اماکن پر تردد استفاده نمود.مدل زنجیری راهبند در اماکنی استفاده می شود که فضایی برای بالا رفتن تیرک وجود ندارد و یا می خواهیم کل فضای ورودی را به طور کامل مسدود نماییم.

 

زنجیر این راهبند به واسطه موتور داخلی به بالا و پایین میرود و وقتی به پایین میرود به داخل شیاری رفته که نصابان قبلا آن را روی زمین ایجاد نموداند تا هیچ اثری از آن دیده نشود. راهبند ستونی BFT مدل STOPPY طول ستون راهبند بی اف تی ۶۰ سانتی متر است و سرعت سرعت حرکت بازو ۴ ثانیه میباشد و همچنین راهبند راهبند ستونی STOPPY BFT عملکرد سیستم الکترومکانیک دارد و از طرفی ولتاژ ورودی موتور راهبند ۲۲۰ ولت میباشد. در زمان قطع برق این راهبند ستونی قابلیت نصب برق اضطر با استفاده از UPS را دارد. با نصب نمودن چشمی های راهبند مدل STOPPY در زمان وجود مانعی در بین راه متوقف میشود و با نصب فلاشر های این راهبند ایتالیایی از حرکت این راهبند مطلع میشویم.

 

تعداد کارکرد روزانه ۲۰۰۰ بار میباشد که این قابلیت سبب شده تا راهبند ستونی کنترل تردد پارکینگ بی اف تی STOPPY مناسب برای محیط های پر تردد باشد. مقاوم در برابر تغییرات جوی از منفی ۱۰ تا مثبت ۵۵ درجه سانتی گراد این امکان را فراهم کرده تا در تمامی شرایط اقلیمی این راهبند BFT کارایی داشته باشد .از نکات مثبت راهبند بی اف تی مدل STOPPY قابلیت فرمان از روی ریموت یا کارت خوان است و از طرف دیگر قابلیت ضد آب و گردوغبار بودن این برند برتر اروپایی است .

 

راهبند پارکینگی ارکا ۲۲۰V راهبند های Erreka (ارکا) ساخت ایتالیا که با داشت کارایی و کیفیت خوب سیستمی مناسب برای کنترل تردد اماکن تجاری و اداری و مسکونی می باشد. این راهبند اتوماتیک دارای توان مصرفی ۲۲۰V و با بوم های ۴ و ۶ متری به فروش می رسد، استهلاک کم، کاکرد روزانه بیش از ۲۰۰۰ بار، امکان اتصال به دستگاه های کارت خوان از دیگر ویژگی های این راهبند اتوماتیک می باشد. راهبند ارکا Erreka ULTRA در دو مدل با طول بازو (بوم) ۴ و ۶ متری در بازار عرضه شده است و سرعت حرکت بازو ۱٫۳ متر بر ثانیه میباشد.

 

از لحاظ عملکرد سیستم الکترومکانیک فنر فشاری میباشد که سبب شده این برند با کیفیت برتر اروپا کاملا بی صدا باشد. ولتاژ ورودی موتور راهبند ۲۲۰ ولت است و با این میزان ولتاژ قابلیت نصب (برق اضطراری) نیز به آن افزوده شده است تا در زمان قطع شدن برق این راهبند ایتالیایی ، بتواند به کار خود ادامه بدهد. تعداد کارکرد روزانه راهبند اتوماتیک ارکا بیش از ۲۰۰۰ بار میباشد و مناسب برای تمامی محیط های تجاری ، اداری ، مسکونی است. راهبند ارکا قابلیت شکست بازو با نصب تیرک مخصوص خود را دارد. راهبند ارکا ۲۲۰ ولت کاملا ضد آب و گرد خاک است و قابلیت تنظیم میزان ارتفاع را دارد تا به اندازه مورد نیاز تنظیم شود و همچنین با داشتن چشمی های هوشمند در صورت ورود مانعی در مسیر خو متوقف میشود.

 

نکات مهم و راهنما در خرید راهبند و گیت خودرو شاید در نگاه اول خرید راهبند اتوماتیک کار ساده ای به نظر برسد اما با توجه به تنوع محصول و برندهای سازنده آن در می یابیم که برای این خرید نیاز به تحقیق بیشتری وجود دارد. این پست در تلاش برای معرفی و ارائه راهنمای جامعی برای خرید راهبند خودرویی است. راهبند محصولی جهت کنترل ورود و خروج خودرو است که اصولا سرعت بخشی در تردد را امکان پذیر می کند. عملکرد راهبند ها می تواند از نوع دستی تا کاملا اتوماتیک متغیر باشد که این مطلب تنها به معرفی راهبند اتوماتیک می پردازد. قبل از شروع هر نکته ای در مورد انواع راهبند های موجود در بازار باید به این نکته توجه کرد که عملکرد تمام راهبند ها بر اساس سیستم الکترومکانیکی یا سیستم هیدرولیکی انجام می شود.

 

سیستم های الکترومکانیکی استفاده بیشتری داشته و ارزان قیمت تر می باشد و سیستم هیدرولیکی با قیمت بیشتر استفاده محدودتری نیز دارد.البته اگر تعداد تردد در روز زیاد باشد باید از راهبند هیدرولیکی استفاده کنید زیرا در اثر کارکرد بالا داغ نمیشود.اگر راهبند در کنار درب ورودی نباشد به راحتی و بدون هیچ مجوزی میتوان به داخل مکان رفت که بر اساس مسائل امنیتی این موضوع کمی پیچیده است.

 

در صورت وجود فردی که کنترل آنرا در دست دارد میتوان به طور کامل خودرو و فردی که قصد دخول به محوطه دارد را وارسی میکند اگر مشکلی نبود راه برای او باز میشود اما در صورت وجود هرگوهه شک و شبه ای نگهبان میتواند از باز کردن راه خودداری کنید و برای بررسی نهایی جهت آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات و درخواست کارت شناسایی نگهبان با فرد صحبت های لازم را انجام دهد و در صورت نبودن مشکل راه را برای فرد باز کند در غیر اینصورت از ورود فرد ممانعت کند.

 

اما برخی از راهبند ها جنبه ایمنی ندارد و کسی آنرا تحت نظر ندارد به طور کلی برای یک ایست کوچک به کار میروند و به صورت خودکار در صورت نزدیک شدن خودرو به راهبند باز میشود اما نکته ناگفته اینجاست که راهبندهای اتوماتیک برای اماکنی میباشد که مسائل امنیتی زیاد مهم نیست و صرفا به عنوان یک مانع شاده به کار میرود. راهبندها در شکل های مختلفی در بازار وجود دارد که بر اساس نیاز خریداری میشود مثلا برای مکانهایی که طول درب ورودی بلند است راهبندهای بلند و دراز خریداری میشود و یا در مکانهایی که ورودی کوچکی دارند از راهبند های کوتاه استفاده میشود.

 

و یا اگر ورودی ساختمان خیلی عریض و پهن باشد بایستی از دو عدد راهبند استفاده کرد که یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست نصب میشود و همزمان با یکدیگر توسط یک ریموت کنترل میشوند و بالا میروند.نوع دیگر از راهبند هم وجود دارد که برقی و خودکار نیست و فاقد میله است و به جای میله از زنجیر استفاده میشود.

 

انتخاب راهبند اتوماتیک و انواع راهبندها انتخاب راهبند اتوماتیک با توجه به نوع کاربرد به راهبند : بازویی، راهبند ستونی (بولارد)، راهبند بلوکر، راهبند نیزه ای، راهبند کشویی، راهبند نفررو تقسیم بندی می گردد. راهبند بازویی: راهبند بازویی به دو دسته بازوی ساده و راهبند های بازو شکسته تقسیم بندی شده اند. این راهبندها برای مکان های پر تردد مانند پارکینگ های عمومی، مجتمع های تجاری اداری و مسکونی و فروشگاه ها با توجه به قیمت مناسب و سهولت نصب، قابلیت تردد بالا و عمر طولانی و بکار گیری بهترین قطعات و گارانتی طولانی بسیار مناسب است. انتخاب راهبند اتوماتیک این نوع راهبند با توجه به ارتفاع ۱۱۷۰ میلی متری و فلاشر روی بدنه و روی بازو دید مناسبی را برای راننده ها ایجاد می کند. این راهبند ها با طول های مختلف ۲ و ۳ و ۴ و ۶ متری عرضه می گردند.

راهبند بازو شکسته: مشابه راهبند های بارویی ساده می باشد با کاربری برای مکان های سقف دار راهبندهای صفحه ای ( Road blocker ) این نوع از راهبندها شامل یک صفحه فولادی ضخیم می باشند که درون فنداسیون مخصوص به خود در داخل زمین کار گذاشته می شوند. هنگامی که بخواهید مسیر عبور را مسدود نمایید، یک سیستم محرک هیدرولیک و یا الکترومکانیک صفحه را به سمت بالا حرکت داده تا به صورت مانع در برابر عبور وسایل نقلیه قرار بگیرد و کل مسیر رعبور را ببندد. با توجه به ضخامت بالای صفحه متحرک این نوع راهبند، نیروی های ناشی برخوردهای شدید را به خوبی تحمل می کند. بنابراین می توان از آن در ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی به منظور جلوگیری از وقوع عملیات خرابکارانه و تروریستی استفاده نمود.

 

راهبند ستونی: راهبند های ستونی بیشتر برای مکان هایی امنیتی کاربرد دارند و این نوع راهبندها در داخل زمین نصب می شوند و از زمین خارج می گردند، ظاهر زیبای این راهبند علاوه بر کاربرد امنیتی و نظامی برای مکان های که زیبایی در اولویت آنها است نیز کاربرد بسیار دارد. ضربه پذیری بدنه استیل چراغ دار و زیبای استحکام، قدرت بالا از خصوصیات این راهبند است این راهبند ها در طول و ارتفاع های مختلف عرضه می گردند.

 

راهبندهای ستونی: اجزای یک راهبند ستونی عبارتند از: سیستم محرک موجود در راهبند ستونی، سیستم کنترل راهبند ستونی، محفظه تعبیه شده جهت قرارگیری قطعات و استوانه های متحرک راهبند ستونی تمام تجهیزات مکانیکی راهبند ستونی در داخل استوانه محرک قرار دارد. این استوانه محرک نیز در داخل زمین قرار دارد. اطراف تجهیزات راهبند ستونی قرار داده شده در داخل زمین بتن می ریزند. هرچه بتن به کار برده شده در نصب راهبند ستونی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، راهبند ستونی در مقابل ضربه مقاوم تر خواهد بود. بر اساس همین راهبند ستونی بر اساس مقاومت به دو نوع راهبند ستونی معمولی و راهبند ستونی ضد تروریست تقسیم می شود. سیستم محرک راهبند ستونی نیز در دو نوع هیدرولیک و الکترومکانیک است.

 

این نوع از راهبندها شامل یک استوانه متحرک از جنس فولاد می باشد. این سیلندر درون زمین قرار گرفته و به کمک یک مرکز کنترل می توان بالا و پایین رفتن آن را کنترل نمود. در زیر پوسته این استوانه مجموعه سیلندر و پمپ هیدرولیک قرار گرفته که با پمپاژ روغن حرکت سیلندر را امکان پذیر می کند. نصب راهبندهای ستونی نسبت به سایر مدل های راهبند دشوارتر بوده و برای نصب آن به یک حفره به عمق تقریبی ۱٫۵ متر نیاز است. استوانه، سیلندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه (پیت) قرار گرفته و کل مجموعه درون حفره قرار داده شده و اطراف آن با بتن پر می شود.

 

این نوع از راهبند ستونی به علت برخورداری از استوانه از جنس فولاد ضخیم، مقاومت قابل ملاحظه ای در برابر ضربه داشته و در مدل های آنتی تروریست در برابر ضربه ای به اندازه ۷۰۰ کیلوژول مقاومت می کند. این میزان انرژی معادل با ضربه حاصل از برخورد یک کامیون به وزن تقریبی ۶٫۵ تن با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. بنابراین استفاده از بولارد (راهبند ستونی) در محل های با امنیت بالا نظیر مراکز نظامی و سفارتخانه ها توصیه می شود.

سیستم ضد برخورد راهبند اتوماتیک: نحوه کار کرد این بخش از سیستم ضد برخورد راهبند به این شکل می باشد که زمان بسته شدن اگر اجسامی زیر میله دستگاه باشد از طریق سنسورهایی که در آن قرارداده شده مانع را تشخیص داده و میله بالا میرود تا به وسیله نقلیه، عابر و راهبند نیز آسیبی وارد نشود.

 

راهبند های نیزه ای: این نوع راهبند ها با کاربرد امنیتی به منظور منهدم کردن لاستیک خودروهای سبک و سنگین طراحی شده اند با قابلیت باز دارنده. برای بکارگیری مراکز نظامی، تجاری اداری و مسکونی دارای حساسیت امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند های نفررو: راهبند های نفر رو جهت کنترل تردد افراد در مکان های اداری و تجاری کار برد دارد . راهبند های نفررو به انواع راهبندهای سه شاخه ای، راهبندهای لولایی راهبندهای کشویی ،راهبند های گردان تقسیم بند ی می گردد.

 

راهبند های کشویی: این مدل راهبند ها با بکارگیری از سیستم الکتروموتوری (شانه دنده ای) با قابلیت بازدارندگی متوسط، زمان باز شدن مسیر در این نوع راهبند با حساب عرض معبر متفاوت است. چپ یا راست بودن راهبند: در هنگام خرید راهبند با توجه به محیط نصب باید به سمت چپ و یا راست بودن راهبند توجه کنید تا به دردسر نیفتید.

 

البته در بعضی از انواع راهبند میتوان چپ و راست بودن را تنظیم نمود. منظور از بوم تلسکوپی چیست؟ بسیاری از کمپانی ها بوم ها را به گونه ای میسازند تا چند متری بتوان به آن اضافه کرد. به طور مثال شرکت سیماران راهبند با بوم تلسکوپی دارد. این بوم ۴ متر ثابت دارد و دو متر نیز درون پک وجود دارد که می توان روی آن ۴ متر پیچ نمود و اندازه بوم راهبند را به ۶ متر افزایش داد.

 

امکانات و قابلیتهای راهبند اتوماتیک پارکینگ: راهبندها اغلب دارای ۲ عدد ریموت کنترل هستند و از مدارفرمان میکروپروسسور بهره میبرند این بدان معنیست که ورودیهای مختلفی روی آنها است. شما میتوانید آنهارا به دوربین های پلاک خوان یا سیستم تگ RFID و یا اکسس کنترل مجهز کنید تا کاملا به صورت هوشمند جلوی افراد غیر مجاز را بگیرید.

 

در این سیستم شما اطلاعات پلاک مورد نظر را به سیستم ریدر میدهید ویا برای اشخاص تگ با فرکانس RFID در نظر میگیرید با این کار حتی میتوان آمار رفت و آمد را گرفت و محدودیت تردد در ساعاتی از شبانه روز قائل شد ویا حتی با اظافه کردن ریموت به تعداد دلخواه تردد را به خود کاربر واگذار کرد. همچنین برای جلوگبری از تصادف با راهبند میتوان آنهارا به چشم الکترونیکی و فلاشر تجهیز کرد. تفاوت راهبند هیدرولیک با الکترومکانیک.

 

راهبندهای الکترومکانیک : راهبندهای الکترومکانیک دارای یک موتور الکتریکی می باشد. نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده (گیربکس) می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظیم شود. مرکز دوران میله راهبند دارای یک سوراخ دندار بوده که بر روی شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود. از این طریق زنجیره انتقال قدرت کامل شده و نیروی محرک موتور به میله راهبند منتقل می شود. ولتاژ تغذیه موتور در راهبند الکترومکانیک ۲۲۰ ولت متناوب و یا ۲۴ ولت مستقیم می باشد. مزیت موتور ۲۲۰ ولت تولید نیروی بیشتر می باشد و برای میله های سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرد ولی در مقابل موتور ۲۴ ولت برای محل های پرتردد مناسب تر بوده و امکان استفاده از باتری در هنگام قطع برق برای آنها وجود دارد.

 

راهبند هیدرولیک : نوع دیگر راهبندها که دارای سیستم محرک الکتروهیدرولیک می باشند به اختصار با نام راهبند هیدرولیک شناخته می شوند. سیستم محرک در این راهنبدها شامل یک موتور الکتریکی، پمپ روغن، محفظه روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. با روشن شدن موتور، پمپ روغن به حرکت درآمده و روغن را با فشار بالا از مخزن تخلیه و وارد سیلندر هیدرولیک می نماید.

 

با ورود و خروج روغن در سیلندر هیدرولیک، پیستون درون آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. انتهای آزاد پیستون به کمک اهرم بندی به شفت خروجی متصل می شود و از سمت دیگر میله راهبند نیز از مرکز دوارن خود به شفت خروجی متصل می گردد. بدین ترتیب حرکت پیستون درون سیلندر هیدرولیک به میله راهبند منتقل شده و نیروی لازم برای حرکت آن را تامین می کند.

 

راهبندهای هیدرولیک به علت استهلاک مکانیکی کمتر نسبت به راهبندهای الکترومکانیک، برای محل های پرتردد مناسب تر می باشند. راه بندهای هیدرولیک را براساس ولتاژ تغذیه موتور می توان به دو گروه ۲۴ ولت و ۲۲۰ ولت تقسیم نمود. مزیت عمده مدل ۲۴ ولت قابلیت افزودن باتری پشتیبان برای استفاده از راه بند در هنگام قطع برق می باشد. از طرف دیگر تجهیزات ایمنی نظیر انکودر که برای جلوگیری از برخورد میله راهبند با وسایل نقلیه به کار می رود تنها در راهبندهای ۲۴ ولت قابل استفاده می باشد. روش نصب راهبند برقی اتوماتیک ونحوه عملکرد راهبند الکترومکانیک.

 

راهبند الکترومکانیک دارای موتور الکتریکی و گیربکس مکانیکی میباشد که خروجی ان توسط یک چرخ دنده وارد گیربکس بیرونی بزرگتری میشود تا گشتاور و قدرت بیشتری برای بلند کردن بوم یا همان اهرم راهبند اتوماتیک داشته باشد. اهرم راهبند که ممکن است طول ۶ متر یا بیشتر ویاکمتر داشته باشد میتواند فشار زیادی را هنگام بلند کردن به متور راهبند اتوماتیک تحمیل کند وباعث خرابی زود هنگام ان شود.به همین دلیل در بیشتر انواع راهبند اتوماتیک از دو فنرجهت بالانس وزن اهرم استفاده میشود.یعنی هنگام پایین امدن اهرم فنر کشیده میشود تا از انرژی پتانسیل ذخیره شده در فنر هنگام بالا امدن اهرم استفاده شود و فشار کمتری به موتور اعمال شود.

 

هنگام تولید راهبند، نیروی کششی فنر راهبند را به اندازه طول فابریک اهرم مثلا ۶ متر تنظیم میکنند،بنابراین اگر زمان نصب، اهرم را بریده و کوتاه کردید باید نیروی کشش فنر را با پیچ تنظیم ان کمتر کنید تا هنگام پایین امدن، حالا که اهرم سبک شده موتور فشار زیادی را برای غلبه به نیروی فنر تحمل نکند. متاسفانه خیلی از نصابها این مورد را رعایت نمیکنند و باعث استحلاک بالای موتور راهبند میشوند.

 

نکته بعدی تنظیم میکرو سوئیچ راهبند میباشد که حد بالا و پایین ان را مشخص میکند. معمولا راهبند نو برای حرکت ۹۰ درجه تنظیم شده است و نیازی به دستکاری ان نیست اما با توجه به شرایط مختلف اگر نیاز به دستکاری ان شد باید حتما دقیق تنظیم شود بطوری که قبل از اینکه اهرم به انتهای کورس باز و بسته برسد میکروسوئیچ حرکت را متوقف کند تا گیربکس تحت فشار حرکت را متوقف نکند.عدم تنظیم نبودن این قسمت میتواند به شدت از عمر راهبند بکاهد. میکروسوئیچ میتواند بصورت مکانیکی و یا مغناطیسی باشد.

 

نکات قبل از نصب راهبند مهمترین نکته در مورد محل فنداسیون در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده می باشد. توضیح اینکه اگر عابر پیاده از بیرون اتاق نگهبانی تردد می کند محل نصب دستگاه باید در موقعیتی باشد که عابر پیاده از پشت دستگاه تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا احتمال برخورد تیرک با او به حداقل ممکن برسد. در صورتیکه اتاق نگهبانی یا ساختمانی که پشت دستگاه قرار میگیرد دارای بالکن یا پیشانی است محل احداث فنداسیون باید جایی باشد که مرکز آن (یعنی محل برخورد قطرهای مربع کف فنداسیون) از لبه پیشانی حداقل ۴۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد تا وقتیکه تیرک عمود میشود با آن برخورد نکند. همچنین پشت دستگاه باید از دیوار یا مانع پشت آن حداقل ۳۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

 

فنداسیون راهبند نباید در محل عبور آب یا باغچه ساخته شود. در صورت عبور کابلهای هوایی و یا شاخه های درخت از فضای بالای دستگاه و تیرک باید محل فنداسیون تغییر کند و یا اینکه موانع برطرف شوند تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند. در صورت عبور کابلها از مسیرهای توکار از لوله های پلاستیکی مخصوص سیم برق با زانوییهای ویژه آنها و در صورت عبور کابلها از مسیرهای روکار از لوله های فولادی استفاده شود. لازم به ذکر است در صورتیکه ناگزیر از کابل کشی روکار هستید مسیر کابل کشی را طوری انتخاب کنید که در معرض برخورد پای عابر پیاده و یا چرخ وسایل نقلیه نباشد.

 

نصب راهبند اتوماتیک به دو روش امکان پذیر است روش اول گذاشتن صفحه فلزی است که باید چاله ای به اندازه حدودی ۴۰ سانتیمتر مکعب کنده شود و داخل ان ملات ماسه و سیمان پر شود .سپس صفحه ای فلزی حدود ۴۰ سانتی متر مربع با ضخامت حدود یک سانت که زیر ان چهار عدد شاخ با میل گرد بصورت ۴۵ درجه ایجاد شده را روی بتون گذاشته و روی ان را تراز میکنیم .دقت کنید که سطح روی صفحه یکی دو سانت از سطح زمین بالاتر باشد تا اب روی صفحه نرود و باعث زنگ زدگی و یا اتصال سیمها نشود سپس ۴ عدد پیچ ذخیم را از طرف گل پیچ روی سطح صفحه میگذاریم و دور گل پیچها را جوش میدهیم.حال راهبند را سر جای خود میگذاریم و یراق الات راهبند را روی پیچها گذاشته و مهره را از بالا محکم میکنیم.

 

روش بعدی پیچ کردن یا رولبولت کردن است که با رول پلاک های فلزی موجود در پک راهبند امکان پذیر است که به سطح زمین و محکمی ان بستگی دارد.مثلا اسفالت به دلیل گرم و شل شدن مناسب نیست. تنظیمات راهبند معمولا به طور فابریک انجام شده است و معمولا نیازی به تنظیم مجدد نیست در صورتی که میخواهید راهبند بصورت اتوماتیک پایین بیاید حتما از چشمی ایمنی استفاده کنید تا اسیبی به خودروها و راهبند وارد نشود برای نصب چشمی راهبند بهتر است از چشمی رفلکتوری یا همان اینه دار استفاده کنید تا نیازی به کندن زمین و رد کردن سیم برای قسمت فرستنده چشمی نباشد زیرا یک اینه کار بازتاب سیگنال چشمی را انجام میدهد و سیم کشی شما را کاهش میدهد.

 

بهترین مارک این چشمی ها اتونیکس(autonix) کره میباشد که معمولا ۵ متری ان در بازار موجود است.البته مواظب باشید تا نوع چینی ان را که بدون مارک است در جعبه اتونیکس به شما قالب نکنند ریدر برد بلند RFID هوشمند کنترل تردد پارکینگ با استفاده از تگ با توجه به دشوار بودن کنترل تردد پارکینگ برای ورود و خروج خودروها و نیاز به نیروی انسانی برای تشخیص مجاز ویا غیر مجاز بودن خودروها که معمولا با مشکلاتی همراه می باشد،امروزه از سیستمهای مدیریت کنترل تردد پارکینگ استفاده می شود.

 

که کار را بسیار راحت کرده و مزیت ها و امکانات زیادی را نیز به همراه دارد.حذف نیروی انسانی و کم شدن اتلاف وقت خودروها و انواع گذارش گیریها از مزیت های این سیستم می باشد.همچنین می توان برای مدتی از ورود و خروج بعضی از خودروها جلوگیری کرد مثلا برای پرداخت حق شارژ.سیستم کنترل تردد هوشمند را می توان به راهبند ویا هر نوع درب اتوماتیک دیگری متصل نمود.برد این سیستم از ۵ تا ۱۲ متر با توجه به محیط و نوع انتن متغییر می باشد.

 

عملکرد این سیستم بدین صورت است که یک انتن برد بلند RFID یا همان ریدر UHF در جلوی ورودی پارکینگ نصب می شود که باید رو به خودرو در هنگام ورود باشد.سپس انتن توسط کابل به یک دستگاه کارتخوان یا همان اکسس کنترل متصل می شود،کارتخوان نیز با کابل به راهبند یا هر نوع درب اتوماتیک دیگری متصل می شود. با نزدیک شدن خودرو به پارکینگ انتن فرکانس تگ ( لیبل) را که معمولا پشت اینه خودرو و روی شیشه چسبانده می شود را خوانده و اطلاعات را به کارتخوان میدهد.

 

حال اگر این کد قبلا به کارتخوان معرفی شده باشد رله داخل کارتخوان فرمان باز شدن را به راهبند می دهد و مسیر باز می شود.مسیر خروجی پارکینگ هم به همین طریق با یک انتن و کارتخوان دیگر عمل میکند.استاندارد ایران برای آنتن های UHF به صورت ۲Wat یا ۳۳dBm می باشد که این استاندارد برای نقاط مختلف دنیا متفاوت می باشد و به همین دلیل در بازارهای دنیا و ایران آنتن هایی با توان و برد های مختلفی موجود می باشد.

 

روش کنترل راهبند از طریق کامپیوتر بعضی از راهبندها را میتوان از طریق کامپیوتر کنترل کرد و ان را بالا و پایین نمود.برای این منظور برد کنترل راهبند شما با ید این قابلیت را داشته باشد که به ان پورت RS485 میگویند. جهت برقراری ارتباط بین برد کنترل راهبند و کامپیوتر شما نیاز به یک مبدل RS485 به RS232 دارید و به دلیل عدم وجود پورت RS232 در اکثر کامپیوتر های امروزی به مبدل این پورت به USB هم نیاز پیدا میکنید. ابتدا مبدل RS232 را با سه رشته سیم به قسمت RS485 برد کنترل راهبند متصل نمایید سپس با کابل مبدل RS232 به USB ارتباط بین برد کنترل و کامپیوتر را برقرار نمایید اجرای یک نرم افزار ساده و Demo و وارد کردن شماره پورت سریال کامپیوتر به نرم افزار میتوانید کنترل راهبند را انجام دهید.

 

برای پیدا کردن شماره پورت ( (Comوارد computer management شده و در قسمت device manager گزینه Port (com&LPT) را مشاهده کرده و ان را در قسمت Demo نرم افزار قرار دهید و گزینه open را بزنید تا ارتباط با راهبند اتوماتیک برقرار شود راهبند , قیمت راهبند , راهبند پارکینگ , راهبند اتوماتیک , راهبند اتوماتیک پارکینگی , راهبند ستونی , راهبند برقی , راهبند دستی , قیمت و فروش انواع راهبند راهبند شرکت پویا در تولید کننده انواع راهبند بازویی و راهبند اسلایدی ,و انواع راهبند های پارکینگ به صورت اتوماتیک و دستی با ۲۰ سال سابقه فعالیت در زمینه فروش و خدمات پس از فروش.

 

راهبند اتوماتیک سیستم های اتوماتیک، طیف وسیع تری از محصولات برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه عمومی را ارائه می گردد . راهبند اتوماتیک متشکل از یک میله و ورقه می باشد که در آخر آن یک وزنه وصل گردیده و به مدل افقی در مقابل خودرو ها در مسیر قرار می دهند . سیستم راهبند اتوماتیک، جهت کنترل عبور و مرور ماشین ها در پارکینگ ها و کنترل دقیقتری را بر آنها را فراهم میسازد.

در پارکینگ های عمومی جهت رفت و آمد های ورود و خروج خودروها و محاسبه هزینه ها توسط راهبند اتوماتیک انجام می گیرد . راهبند هایی با سرعت بالا، برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در ورودی و خروجی ها، راه حل خوبی را ارائه می دهند.

 

قیمت راهبند از دیگر ویژگی های بارز و مهم راهبند اتوماتیک می توان به توانایی کنترل عبور و مرور ماشین ها و مدیریت هم زمان چندین راهبند اتوماتیک در بخش ورودی و خروجی پارکینگ و همینطور بی نیازی از اپراتور در زمان استفاده از سامانه ی پارکینگ هوشمند می توان اشاره نمود . و همینطور میتواند ورود و خروج کارکنان را زیر نظر داشته باشد و به ثبت برسانید .

 

راهبندهای اتوماتیک ارائه شده دارای دوربین می باشند که این امکان را فراهم می سازند تا بتوانید با تطبیق پلاک خودروها در هنگام ورود و خروج را بهتر مدیریت نمائید و از طریق این ویژگی راهبند اتوماتیک باعث جلوگیری از سرقت و سواستفاده می شوند. راهبند هایی با کنترل از راه دور، به منظور کنترل دسترسی به مکانهای محافظت شده، و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار داده می شوند و همینطور برای بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر ایده آل می باشند.

 

از این دستگاه برای ورودی به مناطق صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند ها برای محافظت و مدیریت دسترسی به قسمت هایی با دارایی های با ارزش راه حل بسیار خوبی می باشند. امنیت سیستم راهبند اتوماتیک و ضد برخورد ، برای مکان هایی که سطح بالایی از امنیت را نیاز دارند، فوق العاده ایده آل و مهمی می باشد. سیستم ضد برخورد راهبند اتوماتیک نحوه کار کرد این بخش از سیستم ضد برخورد راهبند به این شکل می باشد که زمان بسته شدن اگر اجسامی زیر میله دستگاه باشد.

 

از طریق سنسورهایی که در آن قرارداده شده مانع را تشخیص داده و میله بالا میرود تا به وسیله نقلیه، عابر و راهبند نیز آسیبی وارد نشود. انواع مدل های راهبند راهبندها به دو مدل اتوماتیک و دستی عرضه می شوند که این روزها راهبند دستی کاربرد زیادی با توجه به پیشرفت هر روزه تکنولوژی، در صنعت ساخت وساز ندارد.

 

راهبند اتوماتیک در مکان هایی که تردد و رفت و آمد بسیاری دارند برای مثال مجتمع های مسکونی، کارخانجات، عوارضی جاده ها، پارکینگ های عمومی، پاساژها، معنا و مفهوم می یابد و می توان توسط آن ورود و خروج افراد را کنترل نمود. راهبند اتوماتیک به صورت اتوماتیک باز می گردد و به واسطه ریموت و یا کنترل این کار انجام می گیرد. اگر بخواهیم راهبند اتوماتیک را دسته بندی نماییم می توانیم به دسته های زیر اشاره نماییم. اهرمی زنجیری راهبند اهرمی اتوماتیک این نوع راهبند ها با فناوری روز دنیا ساخته شده است و با تمامی فناوری های مدارهای الکترونیکی سازگار است.

 

به همین دلیل هم، این دستگاه می تواند به صورت خودکار یک کنترلگر خوب به حساب آید و استفاده از این وسیله تضمین گر کار شماست. نکته ی دیگر درباره ی راهبند های اهرمی این مورد است که، دستگاه از امنیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که به افراد مسئول این امکان را می دهد که بتوانند به بهترین نحو وضعیت را کنترل کرده و بهره بری بهتری را داشته باشند.

 

مشتری بسته به نیاز و تقاضای خود می تواند از این راهبند ها به طول مختلف خریداری کند. به تناسب چهار، شش و هشت متر طول دارند و بسته به طول گیت پروژه تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع راهبند ها را می توان با یک کلید دستی و یا همان کنترل از راه دور، هدایت و مورد استفاده قرار داد. راهبندهای اهرمی درقدیم به صورت دستی باز و بسته می شدند که امروزه انواع اتوماتیک آن قابل استفاده می باشد. راهبند زنجیری اتوماتیک همانطور که برای راهبند های اهرمی مزیت ها و کارآمدی های زیادی را ذکر کردیم، راهبند زنجیری نیز از تمامی آن مزیت ها برخوردار است.

 

از این مدل در محیط هایی که عرض زیاد دارند و بادخیز هستند و همچنین در اماکنی که فضایی برای بالا رفتن تیرک وجود ندارد به خوبی استفاده می شود. دو کابین ستونی در طرفین نصب می شود و یک زنجیر این دو کابین را به هم وصل می کند برای عبور با شل کردن زنجیر توسط موتور، راه هموار شده و با کشیدن زنجیر راه بسته می شود. طول راهبند های زنجیری را می توان ۶ تا ۱۶ متر افزایش و ارائه داد. در مدل زنجیری تمامی وسایل به کار رفته از جنس آهن بوده اند که جاگزین اهرم در مدل های اهرمی می شوند.

 

دسته بندی راهبند اتوماتیکراهبند اتوماتیک مکانیکی در راهبند اتوماتیک مکانیکی مکانیزم باز شدن به واسط چرخ دنده می باشد که درب را باز و بسته می نماید. راهبند اتوماتیک هیدرولیکی راهبند هیدرولیکی به واسطه دستگاه های مختلف مانند دستگاه کارت خوان، ریموت، کنترل، دوربین و غیره باز می گردد. راهبند دستی راهبند اتوماتیک مکانیکی و هیدرولیکی چه تفاوت هایی دارند؟ تفاوت راهبند هیدرولیکی و مکانیکی در مکانیزم باز و بسته شدن آنهاست. در واقع راهبند مکانیکی با هیدرولیکی تفاوتی که دارد در نحوه باز شدن و مکانیزمی که برای باز شدن استفاده گردیده است، می باشد.

 

راهبند اتوماتیک کمپانی فک FAAC ایتالیا راهبند اتوماتیک کمپانی فک، یکی از انواع قدرتمند و پرکاربرد در دنیا می باشد. سرعت سریع باز و بسته شدن آن و همچنین عمر مفید دستگاه از مزیت های این مدل می باشد . سرعت باز شدن آن قابل تنظیم نیز می باشد. دارای چشم می باشد که می تواند موانع را تشخیص دهد و از برخورد با مانع جلوگیری می گردد. راهبند کمپانی فک دارای چهار سال گارانتی می باشد و نیز همچنین ۱۵ سال خدمات پس از فروش دارد.

 

مناسب برای مکان های پر رفت و آمد می باشد و می تواند نظارت ، امنیت ، کنترل را به دنبال داشته باشد. تماس نحوه انتخاب راهبند اتوماتیک نکاتی که باید در زمان انتخاب راهبند در نظر داشته باشید. خرید راهبند روش نصب راهبند بهترین راهبند هیدرولیکی و الکترومکانیکی برای خرید راهبند به چه مواردی باید توجه شود بهترین مراکز خرید راهبند کجاست. فرق راه بند هیدرولیکی و الکترومکانیک چیست و راهنمای نصب راه بند در مطلب بخوانید انواع راهبند اتوماتیک و چگونگی نصب آن راهبند برای کنترل ورودی اماکن تجاری و مسکونی و همچنین محوطه های پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

حال راهبندها می تواند مدلهای گوناگونی داشته باشد و بنا به میزان تردد و درجه حفاظت محیط از مدلهای حرفه ای تری استفاده شود که در ادامه به شرح آنها می پردازیم. لزوم استفاده از راهبند چیست؟ بدون شک بهترین عمکرد راه بند در سهولت ورود و خروج با سرعت بالا می باشد به گونه ای که در چند کمتر از ۶ ثانیه ورودی باز و بسته می گردد. این سرعت در هیچ سیستم دیگری وجود نخواهد داشت و نمی توان جایگزینی برای راهبند قائل شد.

 

نکته جالب اینجاست که راهبند ها از لحاظ ایجاد حفاظت به چند دسته تقسیم می شوند. بیشترین کاربرد را راهبند اتوماتیک با بوم جهت بستن مسیر دارد که با برخورد خودرو با آن می شکند و تنها کاربرد آن کنترل ورود خروج در اماکن عمومی می باشد. نوع دیگر راهبند ها که به نام راهبند بولارد یا ستونی شناخته می شوند، حفاظت ویژه ای برای ورودی یک مکان امنیتی ایجاد می کنند که در صورت برخورد ودرو با آن وسیله نقلیه آسیب شدیدی می بیند و به هیچ صورت امکان ورود به محوطه نخواهد داشت. در فیلم زیر نمونه ای از برخورد کامیون با یک راهبند بولارد را می توانید مشاهده کنید.

تنوع و کاربرد راهبند اتوماتیک همانطور که گفته شد راهبند ها بر اساس کاربرد به چند گونه تقسیم بندی می شوند تا یه ورودی ساختمان یا پارکینگ را مدیریت نمود. در ادامه با انواع مختلف راه بند آشنا میشوید.

 

راهبند میله دار یا بوم دار (بازویی) این نوع راهبند بیشترین کاربرد را دارد و برای مدیریت ورود و خروج خودروها در پارکینگهای عمومی، ورودی ساختمانهای تجاری و همچنین عوارضی ها استفاده دارد. سرعت باز شدن میله این راه بند ها در برخی مدلها کمتر از ۲ ثانیه می باشد و این قابلیت باعث می شود ورود و خروج سریعی را با این نوع راه بند ها شاهد باشیم. حال اگر این نوع راهبند با سیستمهای تردد خودرویی RFID و یا دوربین های پلاک خوان مچ گردد بیشترین کارایی را خواهد داشت. البته این نوع راه بندها نیز به دو دسته ساده و تاشو تقسیم بندی میگردند.

 

مدل ساده آن برای محوطه های باز کاربرد دارد تا محدودیت بازشو در ارتفاع بوم نداشته باشد و مدلهای راهبند تاشو ۹۰ یا ۱۸۰ درجه ای برای محیطهای داخلی که با محدودیت ارتفاع روبرو هستیم استفاده می شود. نوع کارکرد این راهبند به گونه ای است که از دو تکه میله به هم پیوسته تشکیل شده است که وقتی راهبند بسته است حدودا ۵ متر عرض را پوشش می دهد و با بالا رفتن آن، بوم به دو تکه مساوی تقسیم شده و در زاویه ۹۰ درجه ای و یا ۱۸۰ درجه ای میشکند.

 

راهبند تاشو راهبند زنجیری به طور راهبند زنجیری مصرف کمتری دارد و کارکرد آن به گونه ای است که دو وسیله قوطی مانند سمت چپ و راست ورودی قرار میگیرد و بین این دو را یک زنجیر کاور می نماید. بزرگترین حسن این نوع راه بند این است که که کاملا یک ورودی را پوشش می دهد و حتی راه برای گذر یک دوچرخه و یا موتور وجود نخواهد داشت. اما سرعت کمتر به نسبت راهبند بازویی و همچنین زیر کاری نصب بیشتر از جمله ایرادات این سیستم می باشد. راهبند زنجیری راهبند ستونی یا بولارد این نوع راهبند در اماکنی مورد استفاده قرار می گیرد که تنها از ورود خودرو جلوگیری شود و افراد و همچنین موتور و دوچرخه و ویلچر می توانند از بین ستونهای راه بند عبور نمایند.

 

از لحاظ امنیتی این نوع راهبند می تواند برای ورودی مراکز نظامی نیز نصب گردد تا از ورود هر نوع خودرویی جلوگیری نماید. همچنین می توان این نوع سیستم را جهت مسدود سازی خیابان و یا پیاده رو در زمانهای خاصی استفاده نمود.

 

در چند سال اخیر و پس از حمله های تروریستی در اروپا که به وسیله خودرو انجام میشد، استفاده از راه بند بولارد در اماکن عمومی بسیار افزایش یافت. این نوع راه بند به دلیل عدم جاگیری و نامشهود بودنشان در محیط کاربرد ویژه ای برای جلوگیری از حملات تروریستی دارند. راهبند ستونی اتصال راهبند با سیستمهای کنترل تردد خودرویی اکثر راه بندها یک رله ورودی برای اتصال به سیستمهای کنترل تردد تعبیه نموده اند. حال می توان این وسیله اشخاص یا خودرو ها را به روشهای گوناگونی تشخیص دهد تا مجوز ورود وسیله نقلیه داده شود.

 

در ادامه با انواع سیستمهای کنترل تردد جهت اتصال با راه بند آشنا خواهید شد. دستگاه کارتخوان ورود خودرو این سیستم ساده ترین و کم هزینه ترین سیستم ورود خودرویی می باشد. روش کارکرد به این صورت است که خودرو برای ورود به پارکینگ می بایست کارت خود را نزدیک ریدر نمایند تا راه بند باز شود. این دستگاه کارتخوان می تواند به نرم افزار وصل شود تا زمان ورود و خروج را ثبت نماید تا در صورت نیاز هزینه پارکینگ محاسبه گردد. البته میتوان از اکسس کنترل های ساده نیز استفاده کرد تا تنها مجوز باز شدن درب را با کارتهای مجاز را بدهد و قابلیت اتصال و یا شبکه را نداشته باشد.

 

سیستم کنترل تردد خودرویی RFID کارکرد این دستگاه به این صورت است که دو عدد آنتن در ورودی یا خروجی پارکینگ نصب میگردد و این آنتن ها به یک اکسس نصب میگردد و اکسس نیز از طریق نرم افزار به کامپیوتر متصل میگردد. حال خودروهایی که مجوز ورود را دارند می بایست برچسب مخصوص به خود را پشت شیشه خودرو خود بچسبانند.

 

با نزدیک شدن خودروهایی که به این برچسبها تجهیز شده اند به آنتن ورودی یا خروجی فرمان باز شدن راهبند داده می شود و خودرو می تواند بدون توقف وارد پارکینگ شود. نرم افزار سیستم کنترل تردد خودرویی قابلیت بالایی داشته و قادر است زمانبندی برای ورود خودروها انجام دهد به طور مثال می تواند ورود خودروها را بر اساس روزها تعیین نماید و یا ساعات خاصی برای هر خودرو اختصاص دهند.

 

کاربرد لوپ دیتکتور (loop Detector) در راهبند چیست؟ وپ دیتکتور برای اماکنی استفاده می شود که نیاز به کنترل خودروهای خروجی نیست. به این معنا که خودرو پس از شناسایی توسط آنتن وارد پارکینگ شود. اما در هنگام خروج نیاز به شناسایی خودرو نیست و همه خودروها مجوز خروج داشته باشند. لوپ دیتکتور از لحاظ هزینه ای بسیار به صرفه تر از آنتن است.

 

روش کار رله لوپ دیتکتور این گونه است که سیم پیچهای این وسیله در عمق ۳ تا ۵ سانتیمتری زمین خروجی پارکینگ قرار میگیرد و این وسیله در هنگام قرار گیری خودرو بر روی آن به رله Loop Detector فرمان باز شدن راهبند یا درب ارکینگ را خواهد داد. قیمت اجرای سیستم کنترل تردد خودرویی RFID به نسبت اکسس کنترل بسیار گرانتر و از سیستم پلاک خوان خودرویی ارزانتر می باشد. سیستم پلاک خوان خودرویی.

 

سیستم پلاک خوان خودرو برای اماکنی استفاده می گردد که نیاز به شناسایی خودرو همراه با سرنشینان آن باشد و روش کار به این صورت است که دو دوربین برای ورودی و خروجی پارکینگ تعبیه می شود و این دوربین ها به وسیله اکسس و یا بدون آن به کامپیوتر متصل میگردد. پلاک خودروها پس از نزدیک شدن به راهبند شناسایی شده و در صورتی که در لیست مجاز باشد فرمان باز شدن راه بند صادر خواهد شد. همزمان دوربین یک عکس از خودرو به همراه سرنشینان تهیه و به فایل ورود آن خودرو پیوست می کند. البته همه این کارها در کثری از ثانیه انجام می پذیرد و خودرو بدون توقف می تواند از راهبند عبور کند.

سیستم پلاک خوان راهبند این را هم بخوانید سیستم کنترل تردد خودرویی؛ از چوب بالاسر تا مدیریت دسترسی هزینه راه اندازی سیستم پلاک خوان خودرویی به نسبت دبگر سیستمهای تردد خودرویی بالا تر است و علت آن استفاده از دو دوربین با کیفیت و همچنین کامپیوتر با قابلیتهای سخت افزاری بالا است. انواع مکانیزم کارکرد راه بند راه بند ها سه نوع مکانیزم برای کارکرد دارند که یکی از آنها دیگر استفاده نمی شود. بیشترین استفاده را راهبند های الکترومکانیک دارند که و پس از آن راهبندهای هیدرولیکی در رده بعدی قرار دارد. یک مدل راه بند هم در گذشته مورد استفاده قرار میگیرفت که از نوع پنوماتیک یا بادی بود که در حال حاضر هیچ شرکت معتبری از نمونه بادی استفاده نمی نماید.

 

راهبند های الکترومکانیک پر استفاده بودن آن به دلیل سادگی کارکرد و قیمت مناسب تر است. سیستم کارکرد راهبند های الکترومکانیک به این صورت است که موتور الکتریکی این سیتم قدرت را به جعبه دنده منتقل می کند و این گیریبکس قدرت گردشی را به شفت منتقل کرده و بوم راه بند را به بالا و پایین میبرد. نوع گیریبکس سرعت و قدرت راه بند را تعیین خواهد کرد.

 

راهبند های گیربکسی دارای قیمت مناسبی هستند و هر یک دارای تردد محدودی می باشند. معمولا از این راه بند ها برای ورودی های پارکینگ های مجتمع های مسکونی و تجاری و همچنین پارکینگهای عمومی با تردد معمولی استفاده می شود. راهبند های هیدرولیکی استهلاک کم، تردد نامحدود و قیمت بالا اصلی ترین مشخصه راه بند های الکتروهیدولیکی می باشد. به این دلیل به این راهبندها به صحیح الکتروهیدرولیک می گویند که یکه موتور الکتریکی روغن را به وسیله یک پمپ به یک پیستون منتقل کرده تا بوم به بالا و پایین منتقل شود.

 

موتور این راه بندها می تواند با ولتاژ ۲۴ یا ۲۲۰ ولت کارکند. ولتاژ ۲۴ ولت این راه بندها برای اماکنی که تردد نا محدود و بسیار زیاد دارند قابل استفاده می باشد. به صورت کلی راه بند های الکتروهیدرولیک برای عوارضی ها، فرودگاه، بیمارستان و پارکینگهای عمومی با تردد بسیار بالا قابل استفاده می باشد.

 

انواع راهبند چگونگی نصب راهبند معمولابا خرید راهبند های بازویی ، یک پک شامل بدنه به همراه موتور گیربکس، میله یا بوم، پایه جلو، بیس پلیت و پیچ و مهره و همجنین ریموت و کلید باز و بسته کردن راه بند می شود. مواردی که قبل از نصب راهبند باید در نظر گرفت محل فونداسیون می بایست از دیوار پشتی حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد تا هنگام بسته شدن راهبند، بوم انتهایی آن به دیوار برخورد نکند.

 

اگر مسیر نفر رو از همان مسیر خودرو است و درب نفر رو پیش بینی نشده است حدود یک ۷۰ سانتیمتر پشت راه بند فضا خالی بگذارید تا افراد از پیشت راهبند عبور کرده و تا حد امکان از تردد نفر از جلو راه بند جلوگیری شود تا هم افراد قابل شناسایی باشند و هم از آسیب رسیدن به بوم راهبند جلوگیری شود. فونداسیون به گونه ای انجام شود تا آب باران از کنار آن گذر کرده و به هیچ صورت آب در آن قسمت راکد نماند. در صورت استفاده از چشمی مسیر سیم بین دو فتوسل تعببیه شود.

 

فونداسیون و نصب پلیت راه بند مکانی که قرار است فونداسیون انجام شود در حدود ۴۰ در ۴۰ سانتیمتر کنده شود و بیس پلیت و متعلقات به وسیله بتن کاملا تراز بر روی آن قرار گیرد. نکته ای که در نصب فونداسیون راه بند باید توجه شود این است که می بایست به گونه ای این عمل انجام گیرد تا چند سانتیمتری نسبت به کف زمین بالاتر باشد تا از نفوذ آب باران بر روی آن جلوگیری شود و هم آب جاری شده از روی راهبند به کناره ها هدایت شود. نصب راهبند اتوماتیک پس از نصب پلیت بدنه راه بند بروی پلیت پیچ شده و محکم می گردد و بوم نیز بر روی بدنه راهبند سوار شود و و در انتها پایه جلویی بوم نیز با رول برد بر روی زمین نصب گردد.

 

در صورت نیاز به چشمی هم می توان از فتوسل جک پارکینگی استفاده کرد و هم می توان از فتوسل های آینه دار استفاده گردد. پس از نصب عملی راه بند حال باید میکرو سوئیچ های حد بالا و پایین مشخص گردد. سپس تنظیمات مربوط به مدار کنترل نیز انجام شود و در صورت نیاز کلید سه حالته مربوز به بالا و پایین راه بند در کانکس نگهبانی نصب شود.

 

خرید راهبند اتوماتیک در خرید راهبند می بایست چند مورد را در نظر داشت. اولین مورد کدام نوع کارکرد مورد نیاز است. حال از بین راهبند میله ای و بولارد یا زنجیری باید یکی از آنها را انتخاب نمود. میزان بودجه ای که برای خرید راه بند هم کنار گذاشته اید در انتخاب برند و کیفیت محصول بسیار ملاک است. اما می توان با یک بودجه حداقلی از راهبندهای ایرانی و همچنین چینی با کیفیت متوسط استفاده کرد. این را هم بخوانید راهنمای خرید راهبند اگر تردد بسیار بالا است و یا برای عواضی راهبند مورد نیاز است می بایست از نمونه هیدرولیک راه بند استفاده گردد.

 

اکثر مدلهای هیدرولیکی را شرکتهای معتبر اروپایی طراحی و روانه بازار می کنند که کیفیت بالایی دارند و از برچسب قیمتی زیادی دارند به گونه ای که یک راه بند هیدرولیکی معمولا ۲ تا چهار برابر راه بند هیدرولیکی قیمت دارد. تلفن تماس : ٠٩١٢٠٨٩٠٠١٢ آدرس : تهران اتوبان ازادگان جنب پل صنیع خانی بازاربزرگ اهن مکان فازیک مرکزی پلاک۶٨.

 

محصولات با گارانتی ۱ ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله بفروش میرسند راهبند michael kors طراح و تولید کننده انواع راهبند های مکانیکی و دستی و اتوماتیک در سراسر ایران تحت لیسانس کشور آلمان ما هرگز خودمان را بهترین نداسته و نمیدانیم و صرفا همواره سعی داشته ایم و خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین محصولی که میتوانیم را بسازیم و بهترین خدماتی که میتوانیم را ارائه دهیم . در این راه اگر کم و کاستی هست شما انتقادات را با گوش جان پذیرا هستیم شرکت شارگستر از بدو تاسیس در سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را با زیر بنای تحقیقاتی آغاز کرده و سرمایه گذاری قابل توجه در این امر سبب کسب موفقیت های علمی از قبیل ثبت اختراعات و ساخت محصولات متنوع گردیده است.

 

تلفن: ۷۲ ۲۰ ۲۲ ۲۲ – ۰۲۱تلفن : ۱۷۶ ۶۰ ۲۲۲ – ۰۲۱آدرس : تهران ، مطهری ، سلیمان خاطر ، کوچه مسجد ، پلاک ۱۹ واحد ۵ تامین، فروش و نصب انواع راهبندهای حفاظتی، درب ها و کرکره های برقی : شرکت شلر توانسته در حوزه تامین و فروش انواع راهبندهای حفاظتی و امنیتی، دربها(Gate) و کرکره های برقی در اندازه ها(۳ تا ۶ متری و…)، سازه ها و شکلهایی ظاهری متنوع و با سیستمهای موتور گیربکسی، پنوماتیکی، هیدرولیکی و… با قیمتهای مناسب نقش مهمی را در این عرصه ایفا نماید. لذا این شرکت به طور مداوم سعی بر این دارد که با ارائه محصولات و تجهیزات مرتبط با راهکارها و فعالیت های اصلی خود، در حد امکان بتواند به مشتریان خود خدمات بیشتر و ارزنده تری عرضه نماید.انواع راهبندهای اتوماتیک و دستی جهت کنترل تردد.

 

طراحی، ساخت و نصب انواع راهبندهای حفاظتی، دربها و کرکره های برقی شرکت شلر توانسته در حوزه تامین و فروش انواع راهبندهای حفاظتی و امنیتی، دربها(Gate) و کرکره های برقی در اندازه ها(۳ تا ۶ متری و…)، سازه ها و شکلهایی ظاهری متنوع و با سیستمهای موتور گیربکسی، پنوماتیکی، هیدرولیکی و… با قیمتهای مناسب نقش مهمی را در این عرصه ایفا نماید. لذا این شرکت به طور مداوم سعی بر این دارد که با ارائه محصولات و تجهیزات مرتبط با راهکارها و فعالیت های اصلی خود، در حد امکان بتواند به مشتریان خود خدمات بیشتر و ارزنده تری عرضه نماید. انواع راهبندهای اتوماتیک و دستی جهت کنترل تردد: راهبند بازویی (راهبند اهرمی) راهبند میخی راهبند نرده ای راهبند زمینی کف خواب راهبند کفی (راهبند سد کننده) راهبند ستونی / راهبند استوانه ای / راهبند میله ای (راهبند پنوماتیکی و راهبند هیدرولیکی قابل انتخاب توسط مشتری) راهبند نفر رو (gate) راهبندهای فروشگاهی

 

شایان ذکر است کلیه محصولات این شرکت شامل یک سال گارانتی می باشند. راهبند | راهبند اتوماتیک | راهبند پارکینگ | راهبند ستونی | راهبند اهرمی فروش راهبند اتوماتیک فادینی ,نصب راهبند اتوماتیک ،راهبند اهرمی ،راهبند پارکینگ , راهبند بازویی , قیمت راهبند ستونی , راهبند اتومات، سگال نوین . ۰۲۱۷۷۶۲۰۲۱۰ نصب راهبند اتوماتیک چگونه با عدم نصب راهبند پارکینگ امنیت یک مجموعه را به خطر بیاندازیم؟ راهبند اتوماتیک چیست؟ معمولا یک راهبند اتوماتیک حاوی یک دوربین مدار بسته هست که به صورت مداوم در حال ثبت تصویر بوده و یکی از اجزا سیستم کنترل تردد می‌باشد . مزیت وجود دوربین مدار بسته ثبت پلاک تمامی خودروها است که علاوه برآن تصویر صورت راننده و سرنشینان به طور واضح ثبت می‌شود .

 

نسل جدید راه بند اتوماتیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟ نسل جدید راه بند از تجهیزات و تکنولوژی های نوین بهره میگیرد که کار را در سیستم کنترل تردد بسیار ساده کرده است. لوله راه بند اهرمی به اصطلاح بلندی که مداوم بالا پائین می شود دیگر از جنس آهن سنگین نبوده و از پلاستیک فشرده و مقاوم و یا از آلیاژ فلزی سبک ساخته می‌شود که در هر نوع شرایط آب و هوایی مقاومت می‌کند و در نور مستقیم آفتاب و گرمای بیش از اندازه دچار آسیب دیدگی نمی‌شود و در صورت بارش برف ، باران و سرمای زیر صفر واکنشی از خود نشان نمی‌دهد. راه بند به یک باکس مستصیلی که روی زمین قرار دارد متصل بوده و قسمت انتهایی لوله به موتور موجود در باکس وصل شده است . موتور از قدرت بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل نماید و توانایی هزاران بار جابجایی را داشته باشد. روی این جعبه و باکس نیز دوربین نصب می‌شود

 

انواع راه بند با توجه به پهنای محوطه ای که تصمیم دارید آن را به راه بند مجهز نمایید می‌توانید از انواع تک اهرمی یا دو اهرمی استفاده نمایید .البته در هنگام انتخاب مدل دو اهرمی که دو بازوی حرکت کننده نصب گردیده است به دو موتور و گیربکس نیاز داریم .از راهبند ستونی نیز در مواقعی که امنیت برای ما بسیار اهمیت دارد استفاده می‌کنیم . راهبند اهرمی این راه بند شامل یک ستون عمودی به طول صد سانتی متر است که در عمق زمین نصب می‌شود و یک اهرم به طول دو الی هشت متر که به شکل افقی روی ستون نصب می‌گردد. راهبند اهرمی از معمول ترین نوع راه بند می‌باشد و از سویی قیمت راهبند مناسب تر از بقیه است.

شایان ذکر است به علت بلند بودن طول اهرم یا همان بوم راه بند، ممکن است در مقابل باد شدید دچار تنش پیچشی در قسمت پایه شود، که بنابراین نصب راهبند باید با دقت فراوان انجام گردد. راهبند ستونی ستون های این نوع از راهبند در زمین نصب می‌شود و در هنگام باز بودن مسیر درون زمین فرو می‌رود . راهبند ستونی به نام بولارد نیز شهرت پیدا کرده است .که در اماکنی با سیستم امنیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید توجه داشت که به دلیل ملاحظات امنیتی زیاد و ظاهر زیبا و دوام بیشتر ،قیمت راهبند ستونی نسبت به مدل اهرمی بالاتر است .

 

قیمت و خرید راهبند قیمت راهبند پارکینک با توجه به برند و کشور سازنده متغیر است. راهبند فادینی از برند های معروف می‌باشد.  جهت مشاوره برای خرید بهترین راهبند با کارشناسان شرکت سگال نوین تماس حاصل فرمایید شرکت توسعه صنعت ارتباطات سگال نوین شرکت سگال نوین تهران ،خیابان شریعتی،سه راه طالقانی ،خیابان خواجه نصیر الدین طوسی،پلاک ۲۸۸، طبقه ۳ واحد ۹ شرکت توسعه صنعت ارتباطات سگال نوین با در اختیار داشتن کادر فنی مجرب و متخصص در زمینه فناوری اطلاعات،‏ ارتباطات بیسیم‏‏‏‏، انتقال دیتا با اخذ کلیه مجوزها و پروانه‌های لازم از سازمان‌ها و ادارات ذیربط مانند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و عضویت در اتحادیه دستگاه های مخابراتی ،ارتباطی و لوازم جانبی و اتحادیه شرکت های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی و نیز اتحادیه مشاورین ،پیمانکاران و صادرکنندگان خدمات مهندسی مخابرات ایران و دیگر گواهی های مربوطه سعی بر آن دارد تا مسیر ارائه خدمات به مشتریان خود را بیش از پیش هموارتر نماید.

 

راهبند – قیمت راه بند پارکینگ – راه بند خودرو – راهبند اتوماتیک – تعمیر راه بند خودرو – نصب – کنترل تردد پارکینگ ارزان – جلوگیری از عبور و مرور بدون کنترل راهبند – قیمت راهبند پارکینگ – راهبند خودرو – راهبند اتوماتیک – قیمت راهبند خودرو قیمت راهبند پارکینگ قیمت راهبند پارکینگ ( barrier – راهبند برقی – راه بند خودرو  قیمت راهبند برقی ( راهبند خودرو ) را با نازل ترین قیمت barrier برقی ( راهبند پارکینگ ) از ما بخواهید . ( راه بند ) – راه بند خودرو , barrier برقی فک , قیمت راه بند برقی , ویتو , بی اف تی , لایف , زومر , نایس , فادینی , فراز , پروتکو – سیماران. , تک نما , محک , یوروماتیک , راجر , جی آر , بارزانته , یوتاب , گوچی , بتا , بنینکا , جنیوس , سها , برنارد , اریکسون , نایس , کامه . راهبند دارای دو بازوی هیدرولیک است که به یک پمپ قدرتمند هیدرولیک داخل بدنه راهبند متصلند.

 

یعنی نیروی مورد نیاز بالا بردن و نیروی مورد نیازِ جلوگیری از سقوط بوم راهبند به هنگام پایین آمدن نیز توسط دو بازو تامین میشود. سیستم دو بازویی باعث می شود تا نیروها تقسیم بر دو شود و در نتیجه: فنر تعادل سالم تر میماند. طول عمر بیشتر میشود. بازوی مقابل فنر تعادل تحت فشارهای نا متعارف قرار نمی گیرد. حرکت نرم تر و بی وقفه و یک نواخت بوم از دیگر مزایای سیستم دو بازویی است که در راهبند وجود دارد. تردد نامحدود درسخت ترین شرایط آب و هوایی از دیگر مزیات راهبند است که دیگر رقبای هیدرولیک خود را به چالش کشیده ست.

 

این راهبند بهترین گزینه برای مناطق گرمسیری و جنوبی کشور با رطوبت بالاست و به عنوان مثال میتوان کارکرد بدون نقص فک ۶۴۰ در این مناطق را در بسیاری پالایشگاه ها مشاهده کرد. راهبند – راه بند پارکینگ – تعمیر راهیند – قیمت راه بند قیمت راهبند خودرو این قابلیت فوق العاده به دلیل وجود دو جک هیدرولیک قدرتمند و سیستم خنک کننده روغن در این راه بند است که موجب میشود دما و غلظت روغن در اثر چرخه ی گردش بالا نرفته و در نتیجه حرکت با اختلال مواجه نمیشود. رنگ پلی استری با فناوری الکترواستاتیک در تمامی بخش های داخلی و خارجی بدنه باعث میشود این راهبند در کشوری مانند ایران که روزهای آفتابی زیادی دارد در مقابل تشعشعات خورشید بسیار مقاوم باشد.

 

۶ پیچ بسیار محکم و مقاوم محور راهبند را به بوم اتصال میدهند که باعث میشوند راهبند فک ۶۴۰ مقاوم در مقابل تندباد ها و فشار کار بالا باشد در پایان میتوان گفت راهبند یک شاهکار طراحی و مهندسی است که سال ها کارکرد بدون نقص را به شما هدیه میدهد. سامانه محرکه متشکل از یک بلوک هیدروپمپ (پمپ روغن) تانک روغن هیدرولیک وشیر های مربوطه که به صورت کاملاً آبندی شده و متمرکز طراحی شده اند . لارستان , تعمیر راهبند بندرعباس , اراک, ابهر , مهاباد , قیمت راهبند بازویی تاکستان , ایستگاه های قطار البرز , فرودگاه بابل. همچنین یک عدد بازوی هیدرولیک می باشد که به دلیل استفاده دقیق و کارشناسی شده از سیستم هیدرولیک این محصول را کاملاً برتر و متمایز از سایر راه بند های موجود در بازار کرده است. استفاده از سیستم هیدرولیک باعث شده تا این محصول قابلیت استفاده مداوم را داشته باشد. قیمت راهبند پارکینگ کنترل تردد اماکن تجاری آمل , آپارتمان ها نوشهر , پارکینگ گیلان , برقی لاهیجان , راه بند پارکینگ برقی هوشمند رفسنجان, لایف خمینی شهر , نجف آباد.

 

موضوعی که در راه بند های الکترومکانیک محقق نمی شود یعنی محدودیت تردد در راه بند های الکترومکانیک رقیب فک یکی از نقاط ضعف آن ها می باشد. راهبند اماکن تجاری به دلیل اتصالات غیر چرخ دنده ای موجود در هنگام تصادفات کمترین آسیب به اجزای حیاتی این وسیله کترل تردد از جمله اجزای محرکه وارد می آید. اتوماسیون پارکینگ بومهن , آبسرد , رودسر , قیمت مناسب راه بند رودبار , ارزان لنگرود , آستانه اشرفیه, خودرو تهران , بازویی سرعین , تعمیرات ستونی لواسان , فروش فشم.

 

برد کنترل قوی و دو سرعته از مزایای این محصول است به طوریکه سرعت حرکت بوم در ابتدا و انتهای حرکت کند شده و به آرامی بوم می ایستد. امکان نصب بوم تا شونده در این محصول دیده شده است. رنگ پلی استری مقاوم از جمله ویژگی های بی نظیر راه بند می باشد. این محصول ۱۰۰% ساخت و بسته بندی شده ایتالیا می باشدو از جمله مزایای آن آماده تحویل بودن می باشد. گارانتی طولانی مدت و معتبر نیز آن را از سایر محصولات رقیب متمایز می سازد. اتوماسیون کنترل تردد قابل ارایه با ۲ نوع بوم تلسکوپی و ثابت می باشد . طول بوم راه بند پارکینگ درنوع تلسکوپی از ۴ تا ۶ متر می تواند متغیر باشد.

بابلسر , نصب ۶۱۵ چالوس , تعمیر کنترل نور , نصب سیستم ها کلاردشت. زمان باز شدن ۶ ثانیه است. ولتاژ کاری راه بند الکتریکی بتا ۲۲۰ ولت AC می باشد . توان مصرفی ۹۰ وات می باشد . راهبند پارکینگ دارای ماکزیمم وزن میله ۶٫۶۲ کیلوگرم است .ماکزیمم طول میله ۱۲ متر می باشد . محمود آباد , تعمیر گیت خودرو فریدونکنار , نصب گیت کارت خوان رامسر , هوشمند قائمشهر, مکانیزه فومن , هوشمند صومعه سرا , پر تردد barrier آستارا , ایرانی کرمانشاه , کامه CAME پاوه , فادینی fadini اینچه برون. راه بند پارکینگ دارای ماکزیمم زاویه بازشو ۹۰ درجه است .

 

زمان باز شدن ( طول میله ۶-۴ متر )۶ ثانیه می باشد راهبند دارای تناوب کاری ۱۰۰ بار متناوب پی در پی است . وزن ۶۶ کیلوگرم می باشد . beninca  فک facc سلفچگان , لایف life گرگان , ویتو v2 بجنورد , پارکینگ تائو بیرجند , طبس , barrier پارکینگ بهشهر , هرمزگان , کنترل تردد آبسرد , رودبار , لنگرود , آستانه اشرفیه قابلیت اتصال به کامپیوتر از ویزگیهای این محصول می باشد . B400 قابل ارایه با ۲ نوع بوم تلسکوپی و ثابت می باشد.

 

راهبند | فروش راه بند | خرید راهبند | قیمت راهبند| راهبند – خرید راهبند و فروش راهبند با شرکت و قیمت راهبند بسیار مناسب و ارزان، بهترین مدل های راهبند را در انواع مختلف را با ما بررسی کنید و کارشناسان بخش راهبند ما شما را راهنمایی خواهند کرد تا بهترین انتخاب را برای راهبند داشته باشید اطلاعات تخصصی راهبند راهبند (barrier) یکی از شاخه های سیستم های امنیتی می باشد که اجازه تردد و ورود خروج وسایل نقیله را بر عهده دارد . راهبند ها -درباره راهبند بیشتر بدانید- بنا به کاربردی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم بندی می گردند.

 

راهبند الکترومکانیکی راهبند هیدرولیکی, راهبند زنجیری -راهبند ستونی راهبندها با توجه به شرایط خاصی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند به مثال اگر محدودیت ارتفاع داشته باشیم از راهبند تاشو می توانیم استفاده کنیم که فضای بسیار کمی از ارتفاع را اشغال می کند. راهبند معمولا از یک بوم با اندازه های متغییر ، یک بدنه محکم و ضد خش ، یک پایه نگهدارنده ، فلاشر روی بدنه ، یک جفت فتوسل و موتور و مدارفرمان تشکیل شده است که در بعضی مواقع به صورت نیم ست به مصرف کننده ارائه می گردد یا قیمت تمام شده پایین تر باشد.

 

راهبند اتوماتیک الکترومکانیکی از این نوع راه بند برای تردد کم و محدود استفاده می شود و بوم آن متغیر از ۲ تا ۶ متر می باشد و مناسب برای مجتمع مسکونی و تجاری و کارخانجات است . مکانیزم حرکت این راهبند ها چرخ دنده می باشد که پس از مدتی احتیاج به سرویس و نگهداری دارد. راهبند اتوماتیک هیدرولیکی راهبند هیدرولیکی را برای مکان ها با تردد بالا می توان استفاده نمود چون مکانیزم حرکتی این راهبند از طریق فشار روغن و همچنین باعث می شود از این راهبند در مکان های شلوغ و بسیار گرم و سرد استفاده نمود. راهبند اتوماتیک ستونی کاربرد خاص این راهبند را منحصر به فرد نموده است چون بایستی در زیر زمین جاسازی شده و تا ۹۰ سانتی متر بالای سطح زمین ارتفاع بگیرد و می تواند از وسایل نقلیه با ورزن ۷ تن و سرعت ۷۵ کیلومتر بر ساعت جلوگیری کند. راهبند اتوماتیک زنجیری.

 

کارایی و استفاده از این راهبند هم امنیت را نسبت به راهبند دارای بوم بیشتر می نماید و یک زنجیر به طول تا ۶ متر از سمت راست و چپ کشیده شده و تا ارتفاع ۶۰ سانتی متر محکم ، مانع از عبور می شود . به هر حال راهبند اتوماتیک یک نقش کلیدی در نظارت بر عبور و مرور وسایل نقلیه بر عهده دارد که می توان با وصل کردن راهبند به سیستم کنترل تردد یک مکان را کاملا مکانیزه نمود و نقش انسانی را بسیار کمتر و تکنولوژی را جایگزین خطای انسانی نمود .کارشناسان مجرب در دکا شاپ آماده بازدید از پروژه و مشاوره رایگان جهت خرید و نصب انواع راه بند اتوماتیک برای مشتریان محترم می باشد. آویژه ارائه انواع راهبند اتوماتیک پارکینگ – راهبند ستونی – زمینی – بولارد – بازویی – تلسکوپی – شکننده.

 

ارائه راهبند با کیفیت و قیمت مناسب با یکسال گارانتی مطمئن راهبند جهت کنترل ورود و خروج خودرو ها به داخل پارکینگ از راهبند استفاده می شود. امروزه راهبند ها به دو دسته الکترومکانیک و هیدرولیک تقسیم بندی می شوند. مقایسه کار کرد راهبند هیدرولیک و الکترومکانیک راهبندهای هیدرولیک از لحاظ کارکرد و قدرت در رده بالاتری نسبت به الکترومکانیک ها قرار دارند. از راهبند های الکترومکانیک اغلب در پارکینگ های با تردد پایین استفاده می شود اما استفاده آن ها در پارکینگ های با تردد بالا نیز مشکلی ندارد اما در مقایسه با راهبندهای هیدرولیک طول عمر پایین تری دارند.

 

در مقابل راهبند های هیدرولیک علاوه بر کیفیت بالا و قدرت بیشتر قیمت های بسیار بالایی نیز دارند از این رو فروش الکترومکانیک نسبت به هیدرولیکدر رتبه بالاتری می باشد. با این حال خرید راهبند بستگی به مکان استفاده و هزینه ای که میخواهید صرف خرید راهبند انجام دهید دارد. شرکت تیک تاک با ارائه راهبندهای الکترومکانیک و هیدرولیک با کیفیت شما را در این امر یاری می نماید. امروزه راهبندها به طور کلی به دسته های اهرمی بوم دار پارکینگی.

 

که اغلب در پارکینگ مجتمع ها – سازمان های خصوصی و پارکینگ های عمومی استفده میشود ستونی بولارد این دستگاه ها اعلب در جاهای امنیتی و معابر استفاده می شود که به صورت مخفی در زیر زمین مخفی می شوند و به محص عبور خودرو مجدد بالا می آیند سرعت بالا آمدن این راهبند ها بین ۳ تا ۶ ثانیه می باشد. اغلب این دستگاه ها جهت جلوگیری از ورود ماشین ها به صورت غیر مجاز استفاده می شود و تحمل وزن تا ۶ تن را دارا می باشند. کف خواب یا نیزه ای این راهبندها اکثرا در ارگان های نظامی و با امنیت بالا نصب می شوند تا از حملات انتحاری و ورودکامیون ها و ماشین های نگین جلوکیری کنند این دستگاه ها قابلیت تحمل فشار تا ۴۰ تن را دارا می باشند.

آنتن برد بالا اکسس کنترل اکسس کنترل اثر انگشتی اکسس کنترل اثر انگشتی ارزان اکسس کنترل ارزان اکسس کنترل درب اکسس کنترل ضد آب اکسس کنترل کارتی باطری داخلی خروجی رله درب باز کن درب باز کن اثر انگشتی درب باز کن ارزان درب باز کن کارتی دستگاه اکسس کنترل دستگاه حضور غیاب دستگاه حضور و غیاب دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی دستگاه حضور و غیاب ارزان دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره دستگاه کنترل تردد دستگاه کنترل دسترسی.

دستگاه گشت زنی دستگبره اثر انگشتی دستگیره Zk دستگیره اثر انگشتی دستگیره درب اثر انگشتی دستگیره درب دیجیتال دستگیره هوشمند, راهبند اتوماتیک ,راهبند خودرو ,راهبند فک ,راهبند پارکینگ , رمز عبور قفل برقی درب چوبی قفل دیجیتال قفل مغناطیسی پارکینگ هوشمند کنترل دسترسی اثر انگشتی کنترل دسترسی ارزان کنترل دسترسی درب کنترل دسترسی کارتی گیت نفر رو گیت کنترل تردد گیت کنترل تردد نفر طریق واردکنندگان اصلی آنها و بدون افزایش قیمت ارایه میگردد و با توجه به نوسانات قیمت ارز در حال حاظر امکان قرار دادن قیمت محصولات میسر نمیباشد.

 

لینک خدمات آیفون تصویری دوربین مداربسته جک پارکینگ دزدگیر اماکن کلید الکترونیکی کرکره برقی  انتخاب بهترین راهبند برای خرید راهبندها را میتوان به انواع راه بند میله ای،راهبند ستونی و صفحه ای تقسیم نمود که از میان آنها راهبند میله ای پرکاربردترین نوع می باشد. هدف از نصب راه بند میله ای کنترل تردد وسایل نقلیه به یک محوطه ویژه و جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز است راهنبد های میله ای شامل یک میله متحرک و یک سیستم محرک (مجموعه موتور و فنر) می باشند که عملکرد آن از طریق یک مدار الکترونیکی کنترل می شود.

 

تفاوت اصلی میان مدل های مختلف راهبند میله ای در طول میله، سرعت حرکت میله و تعداد سیکل کارکرد راهبند در هر ساعت می باشد از نظر سیستم محرک، راهبندهای میله ای را می توان به دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک دسته بندی نمود. راهبندهای الکترومکانیک را عموماً در محل های کم تردد و نوع هیدرولیک را در نقاط پرتردد نصب می کنند. از سوی دیگر راهبندهای میله ای را می توان براساس ولتاژ کارکرد موتور نیز به دو گروه ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت تقسیم نمود. شاخص ترین مزایای مدل ۲۴ ولت عبارتند از قابلیت نصب باتری پشتیبان و تعداد سیکل کارکرد بالاتر نسبت به مدل ۲۲۰ ولت می باشد اما در عوض راهبندهای میله ای ۲۲۰ ولت از سیستم کنترلی ساده تری برخوردار بوده و قیمت آنها پایین تر می باشد.

 

راهبند اتوماتیک و راهبند برقی و راهبند پارکینگ ۳ هفته پیش، تهران، تهرانپارس راهبندها تجهیزاتی هستند که به منظور کنترل نمودن دسترسی وسایل نقلیه به محوطه داخلی اماکن طراحی و ساخته شده و در مکان های پرتردد که عمدتا مسیرهای ورودی کارخانجات ،مجتمع های بزرگ ،عوارضی ها و پارکینگ های عمومی است مورد استفاده قرار می گیرند.

 

شرکت آریاک در ارائه دهنده انواع راهبندهای اتوماتیک آمادگی خود را جهت عرضه این محصولات با بالاترین کیفیت در انواع ذیل اعلام می دارد: راهبند میله ای با سیستم هیدرولیک راهبند میله ای با سیستم الکترومکانیک راهبند ستونی (بولارد) هیدرویک راهبند زنجیری نگهدارنده جای پارک این محصولات از برترین برندهای روز دنیا انتخاب گردیده و در اقصی نقاط ایران نصب و راه اندازی گردیده است. برخی از برندهای راهبندهای اتوماتیک قابل ارائه : فادینی (FADINI) ,ایتالیا بنینکا (BENINCA) ,ایتالیا نایس (NICE), ایتالیا فک (FAAC) ,ایتالیا کامه (CAME) ایتالیا

تمامی حقوق این سایت برای نوین گیت محفوظ است.

error: